Apple právě představil nové produkty. Jak se k tomu postaví Android výrobci?

apple watch 6 generace

Tradiční konference Apple Keynote se konala i to přesto, že na ní jablečný gigant nepředstavil kvůli pandemii nové iPhony. Ty mají být představeny přibližně za měsíc. I přesto si však nové produkty zaslouží pozornost nejen pro jablíčkáře, ale také pro Android konkurenci, která na Apple a jeho kroky logicky reagovat. Stejně to dělá i jablečný gigant, když se představí zásadní novinky na Android scéně. Pojďme si tedy ukázat, jaké nové produkty Apple pro jablíčkáře představil.

Apple představil nové produkty

Celou konferenci odstartoval CEO Applu, Tim Cook. Po jeho slovech došlo na představení Apple Watch Series 6 a hned poté levnějších Apple Watch SE, které vycházejí z designu Apple Watch Series 4. Pokračovalo se novou aplikací Fitness + a předplatným Apple One, které zahrnuje iCloud, Apple TV+, Apple Music a Apple Arcade. Jako poslední došlo na představení iPadu 8 a nového iPadu Air a celou konferenci zakončil datum vydání nových systémů watchOS, iPadOS, macOS a iOS.

Apple Event — September 15

Apple Event — September 15

Apple Watch Series 6

Nová generace Apple Watch si zachovává stejný design, jako Series 4 a Series 5, ovšem disponuje několika novými funkcemi. Tím hlavním bude jistě oxymetr, tedy senzor okysličení krve. Pokud hodnota okysličení klesne pod 80 %, hodinky na to upozorní a v případě nereagování zavolají SOS. Uvnitř tiká nový čipset Apple S6, který nabízí vyšší výkon a má také nové senzory, například dokáže změřit nadmořskou výšku.

Můžeme počítat také s novými memoji, které bude možné používat přímo na Apple Watch. Hodinky budou k dispozici v grafitové, zlaté, modré a product(RED) červené. K dispozici budou ve dvou velikostech – 40 a 44 mm a začínají na 11 490 korunách.

Apple Watch SE

Apple Watch SE jsou novými a historicky vůbec nejlevnějšími Apple Watch. Disponují stejným designem jako Apple Watch Series 4, ovšem mají čip Apple S5, který se nachází v Apple Watch Series 5. Oproti Series 3 jsou hodinky až dvakrát rychlejší. Nechybí digitální korunka s haptickou odezvou, hlasitý reproduktor a mikrofon, Siri, Walkie-Talkie či Bluetooth 5.0.

Hodinky budou k dispozici již tento pátek a opět ve dvou variantách – 40 a 44 mm. Cena začíná 7 990 korunách.

Apple One a Fitness +

Apple kromě nových hodinek představil také novou aplikace Fitness +, která bude integrována právě do jablečných hodinek a aplikace Fitness v iPhonech. Vyjde na 9,99 dolarů měsíčně. Jde v podstatě o konkurenci ke službě Peloton. Můžeme sledovat různé lekce cvičení včetně jógy, uživatelé mohou streamovat tréninkové kurzy doma, nebo třeba na cestách. Instruktoři mají být odborníky světové úrovně.

Služba Apple One je v podstatě sloučení všech předplatných, které jablečný gigant nabízí (až na nově představené Fitness+). Zahrnuje tedy Apple Music, Apple Arcade, Apple TV Plus a iCloud.

iPad 8

Jako první z nových tabletů byl představen nový iPad 8. Ten si zachovává stejný design, jako předchozí generace, ovšem nabízí mnohem lepší výkon. V útrobách tabletu totiž tiká čipset Apple A12, který byl použit například v iPhonech Xs či iPhonu Xr. Znamená to, že jako vůbec první levný iPad bude mít tento model Neural Engine.

Apple se nechal slyšet, že je aktuální generace 2x výkonnější, než nejprodávanější Windows notebook (přesně nevíme, jaký model myslel, byl pouze vyobrazen jakýsi HP laptop). Je prý až 6x rychlejší než nejprodávanější Android tablet a 6x výkonnější než nejprodávanější Chromebook. Zachovává si stejnou cenu, tedy 9 990 korun.

iPad Air

Asi největším produktem, který Apple představil je nový iPad Air. Ten je totiž zabalen ve zcela novém designu, který připomíná iPady Pro. Přední stranu pokrývá 10,9″ Liquid Retina displej s True Tone a P3. Nenalezneme zde Face ID, nýbrž Touch ID, které se nachází v power tlačítku na horní straně. Jako vůbec první Apple produkt dostal tento tablet nový Apple A14 Bionic, který nalezneme také v chystaných iPhonech 12. Ten je vyráběn skrz 5nm proces a Apple sdělil že by měl být procesorový výkon až o 40 % lepší, než u předchozí generace. Grafický výkon má být pak lepší o 30 %.

Introducing iPad Air — Apple

Introducing iPad Air — Apple

Vylepšeno bylo také strojové učení a to díky novém Neural Engine procesoru. Nechybí podpora Apple Pencil či Magic Keyborad. K dispozici bude příští měsíc a cena bude začínat na 16 990 korunách.

Který Apple produkt vás nejvíce oslovil?

Zdroj: Apple.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (51)