TOPlist

Děje se něco neuvěřitelného. Apple usnadní lidem přechod na Android!

Apple zajistí pohodlnější přechod k Androidu
  • Díky Applu pro vás bude přechod na Android výrazně jednodušší
  • Budete moct pohodlněji přenášet data mezi iOS a ostatními systémy
  • V iOS půjde snáze používat alternativy aplikací od Applu

EU v poslední době Applu pořádně zatápí. Kvůli implementaci nového DMA musí americká společnost dělat stále více ústupků. A po otevření trhu alternativám App Store je tu tedy další.

Apple musí například nově zajistit jednodušší způsob přenosu uživatelských dat z iOSu do Androidu. Přesná formulace tedy zní „do jiného telefonu, než který vyrobil Apple“. Ale nikdo asi neočekává nějakou jinou alternativu. Tento závazek by měla firma splnit někdy na podzim 2025. Nejspíše jde o největší ústupek Applu, rozhodně však není jediný.

iPhone 15 Pro Max

Společnost musí změnit i některé věci přímo v iOS. Nově si budete moct také pohodlně přesouvat záložky a další data mezi různými webovými prohlížeči. A díky tomu tedy snadno vyzkoušíte i nějaký jiný než Safari. Tohoto ústupku bychom se mohli dočkat již ke konci roku 2024. To ovšem není jediná věc, která se ohledně prohlížeče od Applu změní. Safari půjde úplně odinstalovat! A od března 2025 si také budete moci změnit výchozí aplikaci pro navigaci.

Nově budete moct odinstalovat i SafariNově budete moct Safari úplně odinstalovat

Jde o opravdu razantní zásahy do fungování Applu. Změny ovšem nejspíše neproběhnou nikde jinde než na území EU. Apple se nechystá otevřít nijak globálně. Místo toho hledá různé způsoby, jak nařízení EU sice splnit, ale zároveň neudělat ani krok navíc.

Co dalšího bude podle vás Apple muset kvůli EU udělat?

Zdroj: GSMArena

Tomáš Křišťál
O Autorovi - Tomáš Křišťál

Tomáš je už od dětství fanouškem IT, především v oblasti chytrých telefonů a počítačů. Jeho první smartphone byl Samsung Galaxy Mini S5570i, postupem času však… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)