Apple představil nejlevnější iPhone v historii. Nabízí špičkový výkon a 5G konektivitu

iphone se 2022

Na včerejší konferenci uvedl Apple hned několik nových produktů. Prostor dostal iPad Air s čipem Apple M1, nový počítač Mac Studio, monitor Studio Display nebo iPhone SE. Ten se může pochlubit přinejmenším tím, že jde o vůbec nejlevnější telefon v historii firmy. Tedy alespoň v České republice.

iPhone SE 2022 je další recyklací, výkon je však špičkový

Jsou tomu už dva roky, co Apple představil iPhone SE (2020), který jsme pro vás recenzovali. Bohužel se zvenčí nic nezměnilo a nový model byste si při pohledu na přední stranu mohli snadno splést s iPhonem 6, tedy téměř 8 let starým telefonem. Nalezneme na ní stejný 4,7palcový IPS panel s rozlišením 1334 x 750 pixelů, který je nově pokryt ochranným sklem Ceramic Shield, stejně jako zadní strana. Na ní se mimochodem nachází jediný 12Mpx fotoaparát, který má fotit lépe hlavně díky novému čipsetu.

Pomalu se dostáváme tedy k tomu, co je hlavním argumentem pro potenciální koupi tohoto modelu. Pod kapotou totiž tiká čipset Apple A15, který je rovněž součástí řady iPhone 13 a dle benchmarků jde o vůbec ten nejrychlejší mobilní čip. Samozřejmostí je také podpora 5G sítí. Telefon podporuje rovněž 20W nabíjení, díky kterému jste schopni jej dobít z 0 na 50 % za 30 minut, což jsou ale čísla, která v dnešní době nikoho ze židle nezvednou.

The new iPhone SE | A15 Bionic + 5G | Apple

The new iPhone SE | A15 Bionic + 5G | Apple

Je jasné, že Apple cílí na uživatele vlastnící starší iPhony nebo nespokojené majitele Android telefonů. Tomu odpovídá také cena, která v případě základní 64GB varianty činí 12 490 Kč. V rámci České republiky jde tedy o vůbec nejlevnější iPhone v historii, jelikož za předchozí iPhone SE (2020) jsme v době vydání zaplatili 12 990 Kč.

Co říkáte na nový iPhone SE 2022?

Zdroj: Apple

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)