TOPlist

Apple právě představil jeden z nejlevnějších iPhonů v historii. Prorazí ve své kategorii?

iphone se 2020

Po dlouhých spekulacích a únicích Apple konečně představil nový iPhone SE. Ano, jmenuje se skutečně SE, nikoliv SE 2 nebo iPhone 9. Dokáže zaujmout nejen svou cenou, ale bezpochyby také brutálním výkonem a dalšími funkcemi. Jaký tedy nový iPhone je?

Pojďme se nejdříve podívat na plusy tohoto telefonu. Tím je bezesporu přítomnost čipsetu Apple A13 Bionic, který nalezneme v loňských iPhonech 11 a 11 Pro. Ten je sám o sobě jedním z nejvýkonnějších mobilních čipů světa. Sekunduje mu údajně 3 GB operační paměti RAM, ovšem potvrdit to zatím nemůžeme. Počítat naopak můžeme s certifikací IP67, díky níž vydrží telefon v jednom metru vody po dobu 30 minut.

Na zadní straně nalezneme jednu čočku fotoaparátu o rozlišení 12 megapixelů se světelností f/1,8. Nechybí podpora portrétního režimu či funkce QuickTake, kterou umí pouze loňské vlajkové lodě. Co se týče videa, můžeme zaznamenávat až 4K při 60 fps. Dle prvních zvěstí se jedná o stejnou čočku, kterou nalezneme v hlavním fotoaparátu iPhonu 11/11 Pro. To je jistě super zpráva, protože se jedná o jeden z nejlepších fotomobilů. Naopak absence jakéhokoliv druhého snímače trochu zamrzí.

A přední strana? Ta je od dob iPhonu 6 stejná. Nalezneme zde 4,7″ Retina HD displej s podporou True Tone, HDR 10 a Dolby Vision. Naopak rozloučit se musíme s 3D Touch, který však iPhone odřízl již loni. Nahradila ho technologie Haptic Touch. Díky skleněným zádům můžeme počítat s bezdrátovým nabíjením či rychlonabíjením, díky kterému nabijete iPhone z 0 na 50 % za 30 minut.

https://www.youtube.com/watch?v=SQIbeAk-bFA

Nový iPhone SE se začne prodávat 24. dubna, přičemž k objednání bude již od 17. dubna. K dispozici bude ve třech barvených variantách – stříbrné, vesmírně šedé a (PRODUCT) Red červené. Za základní variantu s 64 GB úložištěm zaplatíme 12 990 Kč, za 128 GB verzi 14 490 Kč a za nejvyšší 256 GB variantu 17 590 Kč.

Co říkáte na nový iPhone SE?

Zdroj: Apple.cz

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (37)