Apple varuje majitele starších iPhonů: Aktualizujte si iOS, nebo vám uděláme z telefonu cihlu

apple ios iphone

Apple iPhone 4S a 5 jsou již staršími zařízeními. Vždyť první jmenovaný byl představen už v roce 2011 a jedná se tak o osm let starý model. Díky dlouholeté podpoře Applu na ně lze nainstalovat poměrně nové systémy iOS. V případě iPhonu 4S je poslední verzí 9.3.6 a v na iPhone 5 dostanete dokonce iOS 10.3.4. Jenže někteří lidé používající tato zařízení odmítají aktualizovat na novější systém kvůli tomu, že se jejich zařízení dramaticky zpomalí. Teď nebudou mít na výběr.

Na těchto telefonech se starším systémem vám vyskočí notifikace, abyste si stáhli nejnovější systém, který je pro něj dostupný. Pokud tak neučiníte do 3. listopadu, odstřihne vám Apple internetové služby jako iCloud, emailového klienta či Safari. Je pravděpodobné, že Apple tak činí kvůli bezpečnosti, jelikož starší systémy neobsahují nejnovější bezpečnostní záplaty. Rozhodl se tak pro poměrně drastický krok, jak uživatele přimět k aktualizaci.

apple iphone aktualizace 4s 5

Pokud na to někdo zapomene a nejnovější iOS si do telefonu nenainstaluje do 3. listopadu, bude jej možné následně aktualizovat pouze pomocí iTunes v počítači. Nejnovější systémy navíc odstraňují problém s funkčností GPS a řeší problém s nastavením času. Je sice hezké, že Apple chce především chránit své uživatele, ale tohle řešení se nám zdá poněkud přehnané. Dovedete si představit, že by se podobná situace děla na Android scéně?

Dovedete si představit, že by Google učinil podobný krok jako Apple?

Zdroj: 9to5mac.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (26)