TOPlist

Apple měl jít ve stopách Androidu a představit reverzní nabíjení. Rozmyslel si to

reverzní nabíjení iphone 11

Ještě před představením nových iPhonů se dlouho spekulovalo o podpoře reverzního bezdrátového nabíjení. Znamenalo by to, že by si jablíčkáři mohli dobít své AirPods či jiný telefon skrz záda iPhonu 11, což by byla super zpráva. Reverzní nabíjení totiž není na trhu úplně dlouho a tak by Apple nezůstal pozadu.

iPhone 11 Pro Teardown Live

iPhone 11 Pro Teardown Live

To se ale nakonec nestalo. Na jablečné konferenci o žádné podobné technologii nepadla zmínka. Přitom právě přesunutí loga Apple doprostřed mělo značit střed nabíjecí cívky pro lepší rozpoznání. Zdá se, že Apple na poslední chvíli technologii zatrhl. Zatím není známo proč. Technici z iFixit, kteří každý rok rozeberou snad všechno, co se nese v jablečném duchu přišli na zajímavou skutečnost. iPhone 11 i 11 Pro Max obsahují veškerý potřebný hardware, který je určen právě k reverznímu nabíjení. Důvodů, proč se Apple na poslední chvíli rozhodl zatáhnout za záchrannou brzdu může být hned několik. Apple totiž nemá s bezdrátovým nabíjením problémy poprvé. Vždyť bezdrátová nabíječka AirPower, kterou Apple představil před dvěma lety spolu s iPhony 8 a X se nakonec vůbec nedostala do prodeje a její vývoj byl ukončen.

Jableční inženýři totiž údajně nebyli spokojeni s detaily, jako teplota a rychlost nabíjení a nepovedlo se jim nabíječku posunout na takovou úroveň, jakou si představovali. Stejný problém mohl nastat u reverzního nabíjení a letošních iPhonů. Apple zkrátka nebyl spokojen s tím, jak technologie funguje a tak se rozhodl ji softwarově zakázat. Těžko říct, zda ji odemkne v některé z iOS 13 aktualizací, ale zatím se to zdá jako nepravděpodobný scénář a jableční uživatelé si na něj budou muset počkat další rok, což je škoda. Androidí konkurence je totiž mnohem dál a reverzní nabíjení podporuje celá řada telefonů. Můžeme zmínit Huawei Mate 20 Pro, Mate 30 Pro, Huawei P30 Pro či celou rodinu Galaxy S10 modelů.

Je podle vás reverzní nabíjení užitečné?

Zdroj: cultformac.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)