Tohle musí dostat i Android Auto! Někteří jablíčkáři zaplatí benzín přímo ve vozidle

Apple CarPlay

Apple na začátku června uspořádal svou tradiční vývojářskou konferenci WWDC 2022, kde se mimo nový MacBook Air s M2 čipem představila také řada nových operačních systémů v čele s iOS 16. Jednou z hlavních novinek je také přepracované Apple CarPlay.

Apple CarPlay dostává skvělou vychytávku

Kromě novějšího designu umí CarPlay také jednu velmi užitečnou vychytávku. Na čerpacích stanicích totiž bude možné za benzín zaplatit přímo v autě. Není třeba tedy vůbec chodit dovnitř, vše obstaráte během několika desítek vteřin sami. Ze začátku bude dostupná pouze v USA a to u čerpacích stanic HF Sinclair, kterých je za velkou louží přes 1 600.

Apple announces updates to CarPlay with iOS 16

Apple announces updates to CarPlay with iOS 16

Mluvčí společnosti uvedl, že bude nutné stažení aplikace, vyplnění platebních údajů a následně bude možné platit přímo v CarPlay. Do ostrého provozu se chystá už v září spolu s ostrou verzí iOS 16. Za jak dlouho by teoreticky mohla tato vychytávka dorazit i k nám nevíme.

Jak se vám zamlouvá tato funkce?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)