Vydá se Apple podobnou cestou jako levnější Androidy? Odpovědí má být Apple B14

Apple B14

Apple na své konferenci v září představil iPad Air 2020, ve kterém tiká nový čipset Apple A14. S největší pravděpodobností se stejného čipsetu dočkáme i u nadcházejících iPhonů. Obecně se očekává, že jablečný gigant představí tento rok 4 modely – iPhone 12, iPhone 12 Max, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. Ve všech modelech by měl tikat právě tento čipset, přičemž Pro varianty budou mít výhodu v lepším displeji, fotoaparátu a baterii. Apple však chystá něco, na co jsme u něj nebyli doposud zvyklí – čipset střední třídy Apple B14.

Apple B14 – čipset pro všechny jablíčkáře?

Leaker Mauri QHD si není jistý, zda bude tento čipset založen právě na Apple A14, nebo zda bude postaven od základu jinak. Je velice pravděpodobné že se v prvních telefonech objeví již začátkem příštího roku, kdy má Apple představit iPhone 12 Mini a také iPhone 12 ve 4G variantě. Analytik Jun Zhang se s tímto názorem ztotožnil a sdělil že LTE verze iPhonu 12 bude mít zcela jiný procesor.

Kromě něj by se měl tento čipset objevit také v iPhonu SE 3. generace. Ten má přijít na trh v březnu. Dopad to bude mít zejména na cenu, jelikož současná generace nabízí i přes všechny své kompromisy prozatím nejvýkonnější čipset od Applu. Leakeři tvrdí, že nejlevnější iPhone bude stát okolo 350 dolarů. U nás by se tak mohl prodávat za 10 990 Kč, což je velice dobrá cena. Zatím ale nevíme, jaký výkon tento čipset nabídne a jaký bude mít ústupek. Pokud to bude pouze 5G, bylo by to rozhodně zajímavé.

Co říkáte na takový krok?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)