iPhone a Android? Nemožné se stává skutečností, Apple představil telefon s Androidem

iPhone 5sa ico

Společnost Apple a výrobci mobilních zařízení se systémem Android jsou dlouhodobými rivaly. Řešení každé strany nese jak určité výhody, tak i určité nevýhody. Nyní se však zdá, že by se mobilní trh mohl změnit k nepoznání. Apple na včerejší tiskové konferenci uvedl nečekaně zcela nový produkt, který překvapí zajisté každého z vás.

gold-iphone-5sa

Společnost Apple včerejší den uspořádala tiskovou konferenci ve svém hlavním sídle v kalifornském Cupertinu a doslova vyrazila dech celému světu. Ano, je to tak, Apple dnes oficiálně představil dlouho spekulovanou verzi mobilního telefonu iPhone se systémem Android. Zde je vyjádření samotného CEO společnosti Apple Tima Cooka: “Dnešní den měníme svět mobilních technologií. Přinášíme světu zcela nový a úžasný výrobek. Kromě mobilního telefonu iPhone 5S a iPhone 5C se systémem iOS jsme se rozhodli konkurovat ostatním výrobcům na jejich vlastním poli. Proto vám dnes představujeme mobilní telefon iPhone 5sa, který bude fungovat na systému Android a iOS současně. Vy si tak budete moci vybrat z toho, který se vám více líbí.

Google and Apple

Společnost Apple tímto krokem doslova šokovala celý svět. Z tiskového prohlášení dále vyplývá, že si tímto krokem Apple slibuje výrazné zvýšení svého zastoupení na světovém trhu a získání zákazníků od společností Samsung, HTC, Sony a dalších. Po oznámení tohoto záměru se akcie společnosti Apple a Google vyšplhaly až na samotné maximum a investoři po celém světě oslavují. K tomuto kroku se také stačil vyjádřit CEO společnosti Google Eric Schmidt: “Tento krok velmi vítáme a těšíme se na spolupráci s dalšími výrobci mobilních technologií. Nyní je zcela jisté, že je systém Android naprostou špičkou ve svém oboru.

iPhone 5SA

Uvolněny byly také oficiální parametry připravované novinky:

 • Displej – 4palcový IPS s rozlišením 640 x 1136 pixelů (retina displej).
 • Procesor – dvoujádrový Cortex-A8, 1,9 GHz.
 • GPU – PowerVR G6430.
 • RAM – 3 GB.
 • Hlavní fotoaparát – 16 MPx, 1/2.6” sensor size, 1.12 µm pixel size.
 • Přední fotoaparát – 2 MPx.
 • Vnitřní úložiště – 16/32/64 GB, bez možnosti microSD karty.
 • Baterie – 1 570 mAh.
 • Rozměry – 123,8 x 58,6 x 7,6 mm.
 • Váha – 112 gramů.
 • OS – Android 4.4.2 KitKat s nadstavbou iDroid.

[katalog post_id=”229167″ type=”badge”]

Uvolněny byly dokonce také oficiální rendery, bohužel se od původního vzhledu nijak výrazně neodlišují. Můžete si ale všimnout chybějící čtečky otisků prstů, což je pro nás mírné překvapení. O oficiální ceně a o datu zahájení prodeje doposud nepadlo jediné slovo. Každopádně se těšíme na další vývoj událostí. Více o této novince se můžete dočíst také v našem katalogu. Pokud vás zajímají další informace, tak nezapomeňte číst portál SvětAndroida, kde se pro vás pokusíme zjistit další podrobnosti.

Těšíte se na nový iPhone 5sa se systémem Android?

Zdroj: Tisková zpráva Apple.

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (42)