Paradox: Apple vydal Android aplikaci na ochranu před AirTagy

Apple Android aplikace Tracker Detect sledování ochrana

Úplně často se nestává, že konkurenční Apple vydá aplikaci pro Android. Doposud jich vlastně bylo v oficiálním Obchodě Play pouhých pět. Teď nicméně přibyla šestá a její poslání je opravdu velmi zajímavé. Chrání totiž Android uživatele před Apple produktem. A to nepřeháníme. Novinka jménem Tracker Detect má za úkol upozorňovat nic netušící majitele Android mobilů před sledováním skrze přívěsek AirTag či jiná zařízení podporující “Find My” ekosystém.

Tracker Detect
Tracker Detect

Proč by se měli lidé AirTagu obávat? Od uvedení tohoto geolokačního přívěsku totiž stále stoupá počet případů, kdy je neeticky využit pro sledování lidí či vozidel, aniž by o tom dotyčný věděl. Majitelé iPhonů se mohou o blízké přítomnosti cizího přívěsku dozvědět velmi snadno, pro uživatele systému Android ale doposud neexistovala možnost, jak nežádoucí tag v batohu či ve vozidle odhalit. Řešení přináší právě Tracker Detect.

“Pokud si myslíte, že někdo používá AirTag nebo jiné zařízení ke sledování vaší polohy, můžete to skenováním zjistit,” stojí přímo v popisu aplikace v Obchodě Play. Zatímco by možná mnozí očekávali, že Apple umožní skrze Android telefony jeho přívěsky hledat, začíná na ně naopak upozorňovat v opačném smyslu.

Jak vnímáte tato sledovací zařízení?

Zdroj: acommunity

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)