Apple oficiálně představil sluchátka AirPods Max. Zaplatíte za ně přes 16 tisíc

profesionální bezdrátová sluchátka

Stalo se to, co asi nikdo tento rok už nečekal. Apple oficiálně představil svá nová sluchátka AirPods Max. Jedná se o sluchátka zaměřená spíše na audofily a jedince, kteří jsou schopní ocenit kvalitní zvuk, konstrukci a hlavně ty, kteří jsou ochotní zaplatit poměrně nemalou částku. Pojďme si je tedy představit.

Apple oficiálně představil sluchátka AirPods Max

Sluchátka nabízejí aktivní potlačení hluku ANC i adaptivní ekvalizér. Ten dokáže upravit zvuk v reálném čase dle toho, kde se nacházíte a také samozřejmě podle zdroje zvuku. O to vše se stará čip Apple H1 a se svým zařízením je spojíte pomocí Bluetooth 5.0. Bohužel neexistuje způsob, jak sluchátka připojit drátově. Port na nich sice naleznete, ale slouží čistě pro nabíjení. Když už jsme u toho, AirPods Max prý vydrží až 20 hodin hraní na jedno nabití. U těla ještě chvíli zůstaneme. Nalezneme na něm třeba digitální korunku, která je velice podobná jako u Apple Watch. Je možné pomocí ní ovládat hlasitost, ovládací prvky hudby, přeskakování skladeb, přijímat telefonní hovory či aktivovat hlasovou asistentku Siri.

Nalezneme zde také tlačítko, kterým aktivujete ANC/Trasparency režim. Ten je schopen naopak zesílit zvuk ve vašem okolí, ovšem zarazilo nás, že o žádném klasickém režimu se zde Apple nezmínil. Dle všeho zde nenajdeme ani power tlačítko, takže sluchátka se budou vypínat a zapínat dle potřeby. Samozřejmostí je pak funkce, která pozná, zda máte sluchátka na hlavě či ne a na základě toho začne přehrávat či naopak pozastaví zvuk. AirPods Max disponují celkem devíti různými mikrofony, přičemž šest z nich slouží výhradně pro aktivní potlačování hluku, jeden pro záznam hlasu a další dva umí oboje.

Introducing AirPods Max — Apple

Introducing AirPods Max — Apple

Díky adaptivnímu ekvalizéru nebude problém s prací ve formátech 5.1 či 7.1 a to s podporou Dolby Atmos. Abyste dosáhli co nejlepšího možného zážitku z AirPods Max, je nutné vlastnit zařízení s iOS 14.3, iPadOS 14.3, macOS Big Sur 11.1 či tvOS 14.3 a novějšími. Apple na svém webu nezmiňuje žádné jiné zařízení, se kterým si sluchátka rozumí. Dá se ale čekat, že půjdou spojit i s Android/Windows zařízeními, stejně jako v případě klasických AirPods. Co se týče použitých materiálů, můžeme počítat s nerezovou ocelí. Sluchátka jdou navíc složit a zabalit do pouzdra, přičemž sami poznají to, že se v pouzdře nacházejí. Tím automaticky aktivují speciální úsporný režim. AirPods Max jsou k dispozici ve vesmírně šedé, modré, zelené a růžové variantě a to za cenu 16 490 korun.

Co říkáte na AirPods Max?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)