Test výkonu nových iPhonů mluví jasně: Apple A13 Bionic je novým králem

apple a13 bionic

Apple na své zářijové keynote tradičně představil nové jablečné telefony a spolu s nimi i nový čip Apple A13 Bionic. Dle slov Applu by mělo jít o ten nejvýkonnější čip v telefonech vůbec a má být až o 20 % rychlejší, než jeho rok starý předchůdce Apple A12 Bionic. Jak si nový čip vede v porovnání s nejlepšími Snapdragony?

Apple A13 Bionic je postaven na 64bitové architektuře, přičemž se v jeho útrobách nachází šest jader. Tradičně jsou dvě z nich extrémně výkonná a slouží pro náročné operace, jako střih videa, hraní náročných her nebo streamování 4K videa a zbývající čtyři jsou úspornější a méně výkonná. Na těchto čtyřech jádrech běží iPhone tehdy, kdy je využíván běžně – tedy procházení internetu, sociálních sítí či používání běžných aplikací. Applu se však povedla jedna velmi zajímavá věc a to rapidní zvýšení úspornosti u všech jader a to až o 40 %. Díky tomu vydrží nové iPhony až o pět hodin déle, než předchozí generace.

A teď k tomu hlavnímu – iPhone 11 Pro byl spatřen v populárním benchmarku GeekBench, kde se potvrdily všechny specifikace a objevila se zde také informace o tom, že tomuto čipu sekunduje pouze 4 GB operační paměti RAM. Po testu výkonu si nový iPhone odnesl úctyhodných 5 472 bodů v testu na jedno jádru a 13 769 bodů v multijádrovém testu. Překonal tak všechny ostatní smartphony, přičemž z rodiny Qualcommu se mu nejvíce blíží Snapdragon 855 Plus. Ten v testu na jednom jádře dosáhl na hodnotu 3616 bodů a v mutlijádrovém testu na 11 103 bodů. Největším mínusem jablečného telefonu bude bezesporu kapacita RAM. Například s konkurenčním Galaxy Note 10+, který disponuje 12 GB RAM, tedy 3x větší hodnotou se v tomto ohledu nemůže rovnat.

Co říkáte na výkon čipu Apple A13 Bionic?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)