Windy ukázalo skvělou novinku. Monitorování blesků nyní funguje po celém světě

aplikace windy novinky
  • Platforma Windy navázala spolupráci s Nowcast.de
  • Díky ní lze využívat globálního monitoringu blesků 
  • Novinka je dostupná i ve verzi zdarma

Windy.com, známá svou přehledností, přesností a širokou nabídkou meteorologických dat, nyní spouští další funkci v podobě globálního monitoringu blesků. Schopnost detekovat blesky má platforma sice už několik let, ale až dosud nebyla dostupná po celém světě. To mění partnerství s německou firmou Nowcast.de.

Nowcast je platforma, která se zabývá právě detekcí blesků. Využívá systém jeden z nejmodernějších systémů zvaný LINET (Lightning Network), díky němuž budou mít uživatelé aplikace Windy k dispozici výskyt blesků v reálném čase (takřka) po celé planetě. Blesky jsou zobrazeny v okamžiku nebo maximálně po několika sekundách.

Windy brings a real-time global lightning strikes tracking

Windy brings a real-time global lightning strikes tracking

„Hlavní výhodou nového zdroje je celosvětové pokrytí, které Nowcast.de nabízí, s okrajovými výjimkami v oceánech, které budou doplněny. Tím jsme vylepšili už tak nejoblíbenější vrstvy Windy, tedy meteoradar a satelitní snímky,“ nechal se slyšet David Polášek z Windy.com.

Windy.com - Weather Forecast
Windy.com - Weather Forecast

Novinka je k dispozici všem uživatelům, tedy i těm, kteří si platformu nepředplácejí. V této verzi jste sice odkázání na hodinové záznamy meteoradaru a dvouhodinové záznamy satelitních snímků, ale to snad většině populace pro přehled stačí.

Podrobnější údaje, jako je výhled předpovědi na 10 dnů dopředu, aktualizace předpovědí minimálně 4x denně, satelitní archiv sahající 1 rok nazpět či 12hodinový záznam radaru a satelitu naleznete v předplatném Windy Premium, které vychází na 18,99 eur ročně (asi 460 korun). Aplikace mimochodem v létě zamířila i na hodinky s Wear OS.

Využijete vylepšeného monitoringu blesků ve Windy?

Zdroj: novinky.cz, ceskenoviny.cz

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)