Aplikace WeatherBug poradí, zda obléci tričko, nebo pláštěnku

Aplikace WeatherBug poradí, zda obléci tričko, nebo pláštěnku

Aplikace s předpovědí počasí patří k těm uživatelsky nejžádanějším. Možná i proto jich jsou v Obchodě Play desítky, ne-li stovky. Weather by WeatherBug patří k těm služebně nejstarším – uživatelům zařízení s Androidem slouží již déle než deset let. Proto jsme se mu podívali na zoubek v krátké recenzi.

Obsah článku

Co Weather by WeatherBug slibuje?

Popisek v Obchodě Play rozhodně nepatří k těm nejskromnějším – sami autoři v něm Weather by WeatherBug označují jako „nejlepší meteorologickou aplikaci založenou na největší síti profesionálních meteorologických stanic na světě“.

V dalším textu pak slibují 18 různých typů meteorologických map, z nichž zkušené oko dokáže vyčíst nejen to, co se děje v atmosféře, ale často i odhadnout následující vývoj. Dalším lákadlem mohou být konfigurovatelné widgety, jež si můžete vytáhnout na domovskou obrazovku.

Jak WeatherBug funguje v praxi?

Aplikace po prvním spuštění požádá o odsouhlasení podmínek a následně o přístup k informacím o poloze, který potřebuje k tomu, aby mohla zobrazovat informace k místu, kde se aktuálně nalézáte. Pak se již ocitnete v uživatelském rozhraní, které bohužel není lokalizováno do češtiny.

Prostředí aplikace je členěno do čtyř sekcí, mezi kterými lze přepínat záložkami v horní části okna. Zde si neodpustíme malou poznámku, že zejména na větších obrazovkách by bylo praktičtější umístění záložek k dolní hraně – naštěstí je možné mezi sekcemi přepínat i pohodlným horizontálním posunem.

Na záložce Now je zobrazena aktuální situace – tedy jmenovitě teplota vzduchu, včetně pocitové a očekávaného minima a maxima. Dále je k dispozici odhad srážek, rychlost a směr větru a kvalita vzduchu. Níže pak najdete údaj vzdálenosti nejbližších požárů a výskytu blesků, čas východu a západu slunce.

Další funkce a schopnosti

V sekci Hourly nabízí Weather by WeatherBug předpověď počasí hodinu po hodině na celý týden dopředu, což je poměrně neobvyklé. Samozřejmě u dlouhodobějšího horizontu je nutné počítat s jistou nepřesností a situace se může průběžně měnit. K dispozici jsou údaje o očekávané teplotě vzduchu, pocitové teplotě, vlhkosti vzduchu, rychlosti a směru větru a odhad předpokládaných srážek.

Po záložkou 10 day je připravena dlouhodobá meteorologická prognóza na následujících deset dnů. Vedle grafického symbolu ukazuje předpokládaná teplotní minima a maxima, jakož i stručný slovní popis očekávané situace. Po klepnutí na konkrétní den si můžete přečíst podrobnější slovní předpověď.

Poslední sekce Maps nabízí pohled na informace v podobě mapových podkladů. Stačí si vybrat jednu z mnoha vrstev, zobrazujících například srážky, blesky, teplotu, tlak vzduchu či nějaký jiný údaj. Díky animaci pak můžete sledovat, jak se dané hodnoty mění v rámci republiky, Evropy nebo celého světa.

Kromě situace na místě, kde se aktuálně nalézáte, můžete sledovat předpověď počasí prakticky pro jakékoli další místo na světě – stačí ho přidat mezi sledované lokality. Mezi místy pak můžete přepínat prostřednictvím nabídky v horní části obrazovky.

Resumé

Aplikaci Weather by WeatherBug jsme testovali po dobu dvou týdnů a můžeme konstatovat, že její prognózy pro aktuální a následující dva dny jsou poměrně přesné. Dlouhodobá předpověď od konečné reality občas odchýlila, ale to není chyba programu, ale obecná vlastnost dlouhodobých prognóz.

Kladně hodnotíme jednoduché uživatelské prostředí, ve kterém uživatel dostane všechny potřebné údaje na relativně kompaktním prostoru. Škoda jen chybějící lokalizace do češtiny – tu by jistě ocenili uživatelé bez znalosti angličtiny.

Weather by WeatherBug je v Obchodě Play déle než deset let a za tu dobu si ho stáhlo přes deset milionů uživatelů. O jejich jasně převažující spokojenosti svědčí průměrná známka 4,7. Balíček lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 6.0 a novějším.

Weather by WeatherBug
Weather by WeatherBug

Jak sledujete předpověď počasí?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)