Tato nová aplikace vám umožní otestovat vodotěsnost vašeho telefonu

vodotěsnost telefonu aplikace tester

Uživatelé, kteří používají telefony s certifikací IP67 či 68 jsou často přesvědčení o tom, že mají vodotěsný telefon. I přestože výrobce v reklamách na vodotěsnost poukazuje se časem telefon samozřejmě opotřebí a nemusí být tak odolný jako když jste jej vybalili z krabice. Ostatně většina výrobců nedává na poškození vodou záruku. Pomocí aplikace Water Resistance Tester však můžete zjistit, jak si na tom váš telefon stojí.

Aplikace Water Resistance Tester odhalí voděodolnost telefonu

Nedávno se v Google Play objevila aplikace Water Resistance Tester, na kterou jako první upozornil web AndroidPolice. Ta tvrdí, že vám pomůže otestovat vodotěsnost vašeho telefonu. Vývojáři tvrdí, že se test provádí pomocí vestavěného barometru v telefonu. Během testu máte za úkol telefon pevně stisknout, přičemž aplikace začne porovnávat údaje o tlaku, které získává právě z barometru.

Water Resistance Tester app – Tested on Samsung Galaxy S21 Ultra

Water Resistance Tester app - Tested on Samsung Galaxy S21 Ultra

Water Resistance Tester
Water Resistance Tester

Pomocí toho prý celkem přesně dokáže změřit, zda by telefon obstál delší dobu ve vodě či nikoliv. Recenze aplikace jsou vesměs pozitivní, někteří uživatelé tvrdí že otestovali hned několik telefonů a získali poměrně přesné výsledky. Samozřejmě ale doporučujeme se vodě či jiným tekutinám vyhnout i v případě, že takový telefon máte.

Máte voděodolný telefon?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)