Často zapomínáte? Aplikace Three.do vám připomene, co máte udělat

threedo

Stává se vám, že zapomínáte na své úkoly a povinnosti? Ať už jste zapomnětliví, nebo přetížení, nezatěžujte svou hlavu dalšími starostmi! Uložte si vše potřebné do aplikace Three.do, jejíž možnosti a schopnosti vám představíme v tomto článku.

Obsah článku

Co aplikace Three.do slibuje?

V Obchodě Play je tento program prezentován jako nejrychlejší software pro připomínky, úkoly a seznam věcí, které byste měli udělat. Sebevědomí autorům zjevně nechybí, když slibují „revoluční aplikaci, která nově definuje, jak si budete pamatovat své úkoly.“

K zadání úkolu má stačit zadání jen tří položek: kdo, co a kdy. Je to prý rychlejší cesta, než diktování přes „OK, Google“ a bohatě to stačí na uložení úkolu v krátkém čase (nebo dokud nemáte čas přidat další podrobnosti). Tímto způsobem se naučíte evidovat své úkoly rychle a instinktivně.

Jako klíčové vlastnosti jsou jmenovány:

  • Během několika sekund nastavte připomenutí několika klepnutími.
  • Rychlejší než psaní i než „OK, Google“.
  • Neruší vaše soustředění.
  • Ideální pro malé krátkodobé úkoly.
  • Všechny informace viditelné jedním pohledem.
  • Minimalistický a čistý design.
  • Velmi rychlé spuštění aplikace.

Zapomínáte? Aplikace Three.do vám může pomoci

Koncept aplikace Three.do je zcela odlišný od toho, co známe z řady jiných programů tohoto typu. Cílem je přimět uživatele, aby své úkoly zadával bez prodlevy (během které je zapomene), tedy nejlépe hned.

Sestavení úkolu tedy spočívá ve výběru z barevných dlaždic. V prvním kroku vybíráte, koho/čeho se úloha týká – zda vás, kolegy, rodiny, domácnosti, či někoho nebo něčeho jiného. Poté, co vyberete kdo, budete na další obrazovce volit, co má udělat. Opět je na výběr z několika možností, jako něco udělat, koupit, zaplatit, setkat se, zavolat a dalších variant. V posledním kroku vyberete, kdy máte úkol splnit – jestli za 5/15/30/45 minut, 1/2/3/24 hodin, dnes, zítra, nebo jindy.

A to je vše! Opravdu? Ano, opravdu. Koncept Three.do je totiž postaven na tom, že zpravidla zapomínáte, že máte někdy něco udělat. Jakmile vám ale někdo nebo něco (například aplikace) připomene, že máte ve tři hodiny někomu zavolat, obvykle si vzpomenete na další kontext – tedy v tomto případě komu máte telefonovat.

Vše se odehrává v jednoduchém rozhraní, které jako by bylo kombinací prostředí Windows Phone a Material Designu. Cílem je snaha o maximální zrychlení celého procesu – místo psaní na klávesnici stačí třikrát klepnout na příslušnou dlaždici.

Celý proces zadání úkolu Celý proces zadání úkolu

A časem to bude ještě lepší

Lze předpokládat, že po nějaké době používání si k jednotlivým položkám nabídky přiřadíte barvy a/nebo polohu, a pak budete na dlaždice klepat bez ohledu na to, abyste museli číst jejich obsah. Věříme, že v takovém případě může být vytvoření nové připomínky otázkou dvou sekund.

Někomu možná budou nabízené dlaždice připadat omezující, ale v tuto chvíli není způsob, jak si třeba přidat vlastní nebo změnit jejich pořadí a barvy. Pouze v případě nastavení kdy lze při volbě on… nastavit konkrétní datum a čas připomínky.

V okamžiku upomínky se Three.do ozve specifickým zvukem a zobrazí v notifikacích oznámení. Daný úkol pak můžete přímo z notifikací označit jako splněný, nebo přesunout na později.

Hlavní obrazovka tedy slouží k přidávání nových připomínek, nikoli k jejich zobrazování, jak bývá zvykem u tohoto typu aplikací. Pokud se chcete podívat na seznam, stačí klepnout na tlačítko se třemi čárkami v pravém horním rohu. Tímto způsobem se autoři snaží eliminovat stres z mnoha nesplněných úkolů, které si v aplikaci naplánujete.

Resumé

Three.do určitě není aplikací pro každého. Nefunguje jako náhrada za propracované aplikace pro správu úkolů – je to jen nástroj pro připomínání. Do jisté míry funguje podobně jako Asistent Google, ale je offline a místo hlasového ovládání má dlaždice. Pokud zapomínáte, může vám být užitečným a spolehlivým pomocníkem.

V tuto chvíli chybí možnost sdílení z jiných aplikací, nicméně to je jedna z funkcí, kterou autor hodlá přidat do dalších verzí, stejně jako zkratky aplikace. Tím ale přísliby do budoucna nekončí: další verze například umožní uživatelům vytvářet vlastní dlaždice, měnit jejich pořadí a zadávat připomínky závislé na poloze.

Aplikace je v této podobě zdarma, do budoucna se však počítá se zpoplatněním některých nových funkcí, a to buď formou ročního předplatného, nebo jednorázové platby. Verze pro Android se v Obchodě Play objevila v pondělí 15. října, od té doby si ji stáhlo přes tisíc uživatelů a její známka je 4,8. Jen 2,2 MB velký instalační balíček můžete použít na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším. Další informace můžete najít na oficiálním webu.

Three.do: the quickest ToDo, r
Three.do: the quickest ToDo, r
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

MacroDroidLogo

MacroDroid – Váš telefon má na víc

Aplikace Jan Dolejš Jan Dolejš
5 min. uložit na později

Komentáře (1)