Aplikace SplenDO : Nenechte se zaplavit úkoly

Aplikace SplenDO : Nenechte se zaplavit úkoly

V rámci Google funguje i celkem podařená správa úkolů. Google ale sám nenabízí pro úkoly aplikaci pro Android. Je tak na čase se poohlédnout po aplikaci třetí strany, která z vašich “Google tasks” vymáčkne opravdu maximum. Takovou aplikací může být třeba SplenDO.

SplenDO přináší úkoly pod absolutní kontrolou

Spravování úkolů prostřednictvím funkce Google tasks je jednoduché a šikovné. Úkoly můžete mít ve více seznamech, můžete u nich mít termíny, poznámky, a dokonce je můžete hierarchicky členit na podúkoly. Zatímco webové rozhraní pro úkoly máte k dispozici přímo v Google prostřednictvím jednoduché webové aplikace Úkoly, aplikaci na jejich správu v telefonu si budete muset najít sami.

Správa úkolů je součástí kalendáře Google a i přes svoji dobrou funkcionalitu patří spíše k méně známým funkcím. Jedná se o jednoduchou, ale účinnou službu, v níž můžete vést svoje úkoly, přidělovat jim termíny splnění a to včetně upozorňování a notifikací, ale například i řadit úkoly a podúkoly do přehledné stromové struktury. Oproti “seznamu” v rámci Google Keep nabízí připomenutí jednotlivých úkolů, jejich roztřídění do tematických seznamů a funkce sdílení po úkolech i po celých seznamech.

webové rozhraní správy úkolů v Google kalendáři Webové rozhraní správy úkolů v Google kalendáři

Podíváme se alespoň krátce na aplikaci SplenDO, která slibuje komplexní správu úkolů se stoprocentní synchronizací s Google tasks a pár unikátních funkcí navíc. Nedávno dostala aplikace nový kabátek a dnes je již v material designu, takže i napoprvé vám uživatelské prostředí nebude dělat problémy.

Jdeme na to

Poté, co aplikaci spárujete se svým účtem Google, bude zcela automaticky vše synchronizovat do vašich úkolů v cloudu. Máte tak svoje úkoly k dispozici jak na webu, tak ve svých zařízeních. Synchronizace probíhá v reálném čase a vy se tak o nic nemusíte starat.

Výhodou této aplikace oproti většině ostatních je přehledná správa úkolů ve všech vašich seznamech a vy se tak nemusíte přepínat mezi seznamem pracovních úkolů a věcí, co máte udělat na zahradě. Sám používám asi patnáct seznamů, a proto jsem hledal způsob, jak pracovat se všemi úkoly najednou. Je pohodlné vidět úkoly ze všech seznamů a nemuset si je hlídat postupně.

K samotnému uživatelskému prostředí nemám výhrady, snad až na občasné škobrtnutí překladu – třeba překlad funkce pro hromadné přidání “Přidat hodně” nebo hláška “Úkol zahozen” je ale věc spíše úsměvná. Kromě přehledu úkolů (buď ze všech seznamů, nebo z jednoho vybraného) potěší i rychlé pole pro přidání rychlého úkolu nebo diktovací tlačítko, s jehož pomocí prostřednictvím diktování Google také rychle vytvoříte úkol. Přehled úkolů lze šikovně seskupovat podle termínu, a tak hned vidíte, co jste už prošvihli a na co je ještě čas.

Úkoly samotné mají řadu podrobností, kromě vybrání konkrétního termínu i s časem (překvapivě synchronizovaným do Google, přestože oficiální dokumentace Googlu stále uvádí, že to Tasks nepodporují) si nastavíte i dobu upozornění na úkol a samozřejmě i seznam, do nějž úkol patří. Šikovné je využití již zmíněného diktování.

Propracované opakování a další drobnosti

Poměrně unikátní funkcí je i možnost pravidelného opakování úkolu, která také funguje synchronizovaně s Google tasks. U opakování si můžete nastavit periodu přesně dle vašich potřeb.

Aplikace má pak ještě několik funkcí, které potěší. Patří mezi ně třeba:

  • Hromadné přidávání více úkolů najednou.
  • Zobrazení samostatného přehledu všech dokončených úkolů (ze všech seznamů).
  • Možnost všechny dokončené úkoly jedním kliknutím smazat pro lepší přehlednost.
  • Nastavíte si i čas pro pravidelný ranní přehled úkolů, které vás čekají daný den.
  • Samozřejmostí jsou šikovné notifikace.

Pokud hledáte cestu pro správu úkolů v Google a pracujete s více seznamy, je SplenDO právě pro vás. Aplikace je s omezenými funkcemi a reklamou k dispozici zdarma, ale vyplatí se zaplatit si za plnou verzi.

To Do List
To Do List

POUŽÍVÁTE POKROČILÉ FUNKCE GOOGLE TASKS?

Michal Rada
O Autorovi - Michal Rada

Je odborníkem v oblasti e-governmentu a využívání informačních technologií ve veřejných službách na národní i evropské úrovni. Je také architektem EG. Kromě toho se věnuje… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)