Aplikace Skit poskytuje detailní přehled o nainstalovaných programech

skit

Android poskytuje jako součást systémového nastavení správu nainstalovaných aplikací. Ta je pro většinu účelů postačující, ale pokud chcete víc, může být zajímavou alternativou nový nástroj Skit ukrajinského programátora Pavla Rekuna.

Obsah článku

Co Skit slibuje?

Podle autora je Skit nejjednodušší a nejchytřejší správce aplikací pro vaše zařízení. S jeho pomocí můžete sdílet nebo extrahovat všechny programy ve formátu .APK, zobrazit jejich hierarchii a k dispozici je i mnoho dalších funkcí.

Jednou ze silných stránek je možnost extrahovat instalační balíček (APK) jakékoli aplikace, včetně systémových. Ten pak můžete nasdílet či odeslat dalším uživatelům. Dalším důvodem, proč byste měli tento nástroj vyzkoušet, je množství poskytovaných informací.

Skit také umí zobrazit seznam aktivit, služeb, požadovaných oprávnění, a dokonce i podrobnosti o certifikátu podpisu aplikace. V prémiové verzi za 65 Kč je navíc možnost změny grafického tématu či ještě podrobnější informace o programech.

Jak Skit funguje v praxi?

Po prvním spuštění se zobrazí základní informace o aplikaci, po kterých následují požadavek na oprávnění pro přístup k úložišti. Ten Skit potřebuje k tomu, aby mohl analyzovat a extrahovat balíčky APK.

Pak se již ocitnete v rozhraní aplikace, ve kterém lze prostřednictvím záložek v horní části přepínat mezi uživatelem nainstalovanými a systémovými aplikacemi. V této verzi jsou položky seřazené podle abecedy, nicméně do dalších aktualizací autor chystá i jiné metody třídění.

Po klepnutí na položku se dozvíte patrně vše, co lze o aplikaci zjistit: název balíčku, verzi, místo uložení, minimální a cílovou verzi Androidu, cesty ke složkám s aplikací a s daty. Nechybí ani datum a čas instalace a poslední aktualizace.

Pokročilé funkce

Pomocí tlačítek v horní části je možné zobrazit přehled požadovaných oprávnění, povolené aktivity, používané služby nebo certifikát. Zde už se dostáváme do roviny, kterou výchozí systémová správa nainstalovaných programů rozhodně nenabízí.

Klepnete-li na plovoucí kruhové tlačítko, dostanete na výběr z další sady funkcí. Aplikaci můžete spustit, extrahovat, vyhledat v Obchodě Play, sdílet jako balíček APK, nebo smazat, tedy přesněji řečeno odinstalovat (to samozřejmě není k dispozici u systémových aplikací).

Poměrně pěkně je také propracovaná sekce Analytics, kde lze zjistit verzi operačního systému, poslední nainstalované bezpečnostní záplaty či obsazení interního úložiště a počet aplikací.

Resumé

Skit nabízí mimořádně podrobné informace o programech nainstalovaných v zařízení. Užitečnou funkcí je možnost sdílet instalační balíček, díky čemuž lze aplikace instalovat na zařízeních bez Obchodu Google Play.

Nástroj Skit je v Obchodě Play necelý jeden týden a za tu dobu si ho stáhlo a nainstalovalo více než pět tisíc uživatelů. Po 51 hodnoceních se může chlubit velmi pěknou známkou 4,8. Balíček velký jen 3,8 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 5.0 a vyšším.

Skit - apps manager
Skit - apps manager

Jak spravujete programy na Androidu?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)