TOPlist

Nová česká aplikace ukáže přesné počasí a meteoradar díky AI

aplikace Počasí a radar Meteocentrum

Česká služba Meteocentrum představila novou mobilní aplikaci, která si klade za cíl vylepšeným způsobem zobrazovat přesné informace o počasí a data z meteoradarů. Novinka nabízí nejaktuálnější dostupnou předpověď pro danou oblast po hodinách i minutách. Předpovědi jsou podle autorů založeny na zcela unikátním přístupu, kdy se na základě umělé inteligence kombinuje několik meteorologických modelů společně s dalšími metodami pro docílení co nejpřesnější předpovědi počasí.

Počasí a radar Meteocentrum
Počasí a radar Meteocentrum

„U jiných aplikací předpověď obvykle vychází z jednoho meteorologického modelu, to s sebou bohužel nese jisté limity, které mohou způsobit nepřesné koncové predikce. Tato aplikace v daný čas vhodně kombinuje více metod a modelů. Díky tomuto novému přístupu mohou poté meteorologové pro danou oblast a čas dosáhnout nejpřesnější možné předpovědi,“ prezentují výhody autoři.

Aplikace s celým názvem Počasí a radar Meteocentrum je dostupná na Google Play pro všechna zařízení podporující Android. Data společně s předpověďmi jsou aktualizována v reálném čase na základě nejnovějšího vývoje počasí a pro obydlené oblasti s dostupným měřením probíhá aktualizace většinou každých 10 minut.

Jaké meteo aplikace běžně používáte?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)