Menu

Aplikace Notific – povedené notifikace na zamykací obrazovce

Zamykací obrazovka tvoří nedílnou součást téměř všech dotykových telefonů, neboť brání náhodnému a nechtěnému odemknutí telefonu a navíc dokáže zobrazit některé zajímavé informace. Dnes si ukážeme aplikaci Notific, která šikovně umístí notifikace právě do prostředí zamykací obrazovky.

Co aplikace Notific nabízí?

Recenzovaná aplikace Notific plní jeden jediný úkol – veškeré notifikace telefonu vám přehledně zobrazí na zamykací obrazovce. Sama navíc dokáže rozsvítit displej a využít dokonce senzoru přiblížení, aby poznala, zda máte telefon v kapse. Za této situace se notifikace nezobrazí, aby se ušetřila baterie. Podle autorů je navíc aplikace Notific velmi šetrná k paměti i baterce – senzor přiblížení používá vždy jen 10 sekund (čas se dá měnit) po přijetí notifikace. Stejně tak aplikace Notific neshromažďuje žádná vaše data a nepoužívá ani internetové připojení, což je nepochybně dobrá zpráva.

Pokud se na zamykací obrazovce objeví nějaká notifikace, můžete ji pomocí tlačítek rovnou smazat či naopak prohlédnout přímo v dané aplikaci. Po smazání notifikací displej opět zhasne. Jak to vlastně vypadá?

aplikace Notific (5) aplikace Notific (4) aplikace Notific (2)

Nastavení aplikace Notific

Po instalaci a prvním spuštění je potřeba udělit aplikaci Notific několik práv, aby mohla přijímat notifikace a zároveň ovládat zamykací obrazovku. Po spuštění nás uvítá základní obrazovka (jinak také Dashboard), ve které jsou tři obdélníky s informacemi o právech s přístupem k notifikacím, o běžící službě a možnosti spravovat zamykací obrazovku.

aplikace Notific (6)

Kliknutím na první možnost Click here to configure permissions nastavíme aplikaci Notific přístup k upozorněním.

aplikace Notific (7)

Nyní by se měla po návratu do Dashboardu změnit informace o běžící službě na Background service is active. A nyní poslední krok – kliknutím na oznámení Screen lock permission not granted můžeme tuto situaci změnit a aktivovat správce zařízení u této aplikace.

aplikace Notific (8) aplikace Notific (9)

Pokud jsme vše provedli správně, měl by Dashboard vypadat jako na následujícím obrázku. Stejně tak si můžeme tlačítkem Test prohlédnout, jak budou notifikace vypadat.

aplikace Notific (10) aplikace Notific (11)

Samotné další nastavení notifikací je velmi skromné – dostaneme se do něj z levého panelu volbou Settings. Jediné, co by nás mohlo výrazněji zajímat, je nastavení senzoru přiblížení (Sensor settings). Zde můžeme aktivovat či deaktivovat kapesní režim (Enable pocket mode), nastavit délku aktivovaného senzoru přiblížení nebo čas, po který zůstane rozsvícený displej v případě příchozí notifikace.

Aplikace Notific 2 (2) Aplikace Notific 2

Závěr – aplikace Notific

Pokud vám na svém mobilním telefonu schází šikovný pomocník, který přehledně a rychle zobrazí notifikace na zamykací obrazovce, aplikace Notific by vás mohla zajímat. Instalace a nastavení je velmi jednoduché, na druhou stranu žádné detailnější nastavení zobrazení notifikací apod. nečekejte. Zobrazení notifikací je velmi přehledné, jednotlivé události navíc můžeme ihned smazat či naopak zobrazit v dané aplikaci. Základní verze, která postrádá pouze černou listinu, je k dispozici zdarma. Plná verze přijde na necelých 40 Kč. Notific potřebuje ke svému běhu Android ve verzi 4.3 a novější.

Notific Pro
Notific Pro
Developer: Anand Bibek
Price: CZK 21.99

Verzi zdarma naleznete ve vlákně na fóru XDA zde, stahovat můžete rovnou odtud.

 

Komentáře

Honzaaaaaaaaaa

z aplikace
10.7.2014 19:30

Zamykací obrazovku nepoužívám :-D

Osvaldovy voči

Osvaldovy voči

11.7.2014 8:21

Ano Honzo… to je pro všechny ohromně důležitá informace :)

Bob

Bob

11.7.2014 10:45

Než Notific, spíš bych doporučil tuzemský Smart Nofify https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kuma.smartnotify

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 7

z aplikace
11.7.2014 10:49

Bob
Diky moc za tip, vyzkouším. :-)

Beren

Beren 0

12.7.2014 10:13

Tak nějak netuším, co by mi tato aplikace přinesla navíc oproti stavové liště a jejímu stažení dolu. Tam si notifikaci též prohlédnu a mohu ji smazat, nebo prohlédnout v dané aplikaci.

Flynn

Flynn

14.7.2014 14:09

Smart Notify je podstatně lepší a umí toho mnohem víc. S autorem se dá komunikovat a ten se snaží vždy operativně přidat nové funkce, případně poradit, pokud něco nefunguje.

RSS (komentáře k článku)