Nikon dohání konkurenci. Uvolnil aplikaci pro chytré telefony

nikon snapbridge

Ať už fotíte profesionálně, pro rodinu nebo jen pro sebe a své vlastní potěšení, možná byste ocenili, kdybyste se již venku během focení mohli na zachycené fotky podívat i na větším displeji, než má samotný fotoaparát. Ano, můžete si s sebou nosit notebook, ke kterému budete fotoaparát neustále připojovat a kontrolovat. Ale také můžete využít svůj smartphone. A pokud váš fotoaparát patří mezi novější modely značky Nikon, máte v podstatě vyhráno. Nikon totiž uvolnil do Obchodu Play svou vlastní aplikaci, která se o vše postará. Dožene ale hlavního konkurenta?

Nikon konečně vydal aplikaci SnapBridge

Aplikaci SnapBridge můžete stáhnout a nainstalovat z Obchodu Play. Po jejím nainstalování je třeba ji spárovat s vaším smartphonem. Párování probíhá přes bluetooth a aplikace vám ihned po spárování nabídne zálohování fotek. Samozřejmě je možné využít cloudu v podobě Nikon Image Space, ale k tomu je potřeba mít zřízené Nikon ID.

Kromě samotného zobrazování a zálohování fotek z fotoaparátu nabídne aplikace ještě jednu funkci, kterou pak ocení především fotografové hodně dlouhých časů. Aplikace totiž umí fungovat jak dálková spoušť, včetně možnosti nastavení nejdůležitějších parametrů.

Jelikož jsou po použití aplikace vaše fotky již v telefonu či tabletu, je snadné je ihned sdílet a rozesílat. K fotografiím můžete při sdílení přidat textovou poznámku a další informace, například pro jednoduché nahrávání na sociální sítě a automatické vyplnění statusu.

V tuto chvíli má aplikace řadu omezení. V první řadě je dobré zmínit, že můžete připojit jen jeden fotoaparát. Také aplikaci chybí jakákoli podpora pro přenos videí nebo filmů (s výjimkou souborů ve formátu *.avi). Pokud tedy s těmito neduhy dokážete žít a nijak vám příliš nevadí, zároveň máte fotoaparát značky Nikon, který je s aplikací kompatibilní (dozvíte se v popisu aplikace, v současnosti jen Nikon D500, ale budou přibývat), neváhejte a stahujte aplikaci z Obchodu Play.

SnapBridge
SnapBridge

A co když mám Canon?

No a pokud nejste majitelem fotoaparátu značky Nikon, ale vlastníte konkurenční Canon, máte k dispozici v podstatě stejné, jen již dlouhou dobou ozkoušené a odladěné řešení v podání aplikace Canon Camera Connect. Ta umí samozřejmě jak zobrazovat fotky, tak ovládat fotoaparát na dálku. Aplikace podporuje mnohem více fotoaparátů než v případě Nikonu a naučila se i dalším funkcím. To hlavně proto, že Canon má v Obchodě Play své místo již delší dobu.

Canon má tedy (co se týče aplikace) značný náskok. A to jak v počtu podporovaných fotoaparátů, v celkovém vzezření aplikace i v jejích možnostech. Pokud bychom tedy vybírali zrcadlovku na základě toho, zda a jak umí spolupracovat s chytrým telefonem, nejspíše by každý sáhl po Canonu, který je v tomto ohledu značně zkušenější. Nebo máte jiný názor? Povězte nám ho v diskusi.

Canon Camera Connect
Canon Camera Connect

Zdroj: androidcommunity.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)