Česká aplikace Nepanikař zachránila už přes 100 životů. Jak pomáhá lidem v nouzi?

aplikace Nepanikař

Aplikace Nepanikař je zajímavý český projekt, který úspěšně pomáhá lidem s psychickými problémy. Situace v posledním roce bohužel dostala řadu lidí pod velký psychický tlak. Pomoc nabízí aplikace Nepanikař, která pomáhá již delší dobu lidem s psychickými problémy na celém světě. Obsahuje nástroje, které pomáhají se zvládnutím těžkých stavů i kontakty kam se obracet pro další pomoc. Inspirativní je i příběh zakladatelky této aplikace.

Aplikace Nepanikař je zaměřena především na pomoc lidem s depresemi, úzkostí, sklony k sebepoškozování, sebevražednými sklony nebo poruchou příjmu potravy. Hlavní myšlenka aplikace spočívá v tom, že mobil má dnes každý stále u sebe a pomoc je tak vždy doslova na dosah ruky. Autorka sama prošla těžkými psychickými stavy jako je posttraumatická stresová porucha, deprese a úzkosti. Na základě jejích zkušeností pak vznikl nápad vytvořit aplikaci, která by byla v češtině a dokázala pomoct lidem v nouzi. Existují například i krizové telefonní linky, ale jejich kapacita vždy nemusí dostačovat a pokud člověk v kritickém stavu nedostane včasnou pomoc, tak to může mít fatální následky. Mobilní aplikace také může pomoct uživatelům, kteří se například ostýchají požádat o pomoc živého člověka na telefonu.

Don't panic
Don't panic

Hlavní část aplikace Nepanikař obsahuje výběr z pěti druhů situací, v jakých vám může pomoci. Když si uživatel vybere svoji konkrétní situaci, tak aplikace dále nabídne jednoduché menu s okamžitými možnostmi řešení. Na výběr je opravdu velká škála funkcí od textových rad až po uvolňující hudbu, krátké mini hry na odvedení pozornosti, tipy na relaxaci nebo b a meditace. Množství obsahu, který aplikace obsahuje mě osobně velmi překvapilo. Všechny tipy a metody v aplikaci vychází z konzultací a rad odborníků.

TIP: Další provoz této užitečné aplikace můžete podpořit darem v aktuální kampani na Donio.

Na domovské obrazovce se dále nachází sekce s kontakty, kde uživatel najde opravdu velkou škálu míst kam se lze obrátit pro pomoc, a to v mnoha formách od chatu až po telefonní linky. Hlavní menu ještě obsahuje sekci Mé záznamy, která pomáhá z dlouhodobějšího hlediska. Uživatel si může zaznamenávat svoji náladu, kvalitu spánku, jídelníček nebo psát deník. Aplikace Nepanikař je dostupná jak ve verzi pro Android, tak pro Apple iOS.

Máš úzkost? NEPANIKAŘ!

Máš úzkost? NEPANIKAŘ!

Aplikace Nepanikař už má uživatele ve 151 zemích a je přeložena celkem do devíti jazyků. Na chodu aplikace se dnes podílí tým čítající přes třicet lidí. Autoři aplikace už mají zpětnou vazbu od více než sto uživatelů z české republiky, kterým aplikace zachránila život.

Zdroj: nepanikar.eu

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek