Plánujete výlet? Aplikace Na kole i pěšky ukáže cyklostezky i turistické trasy

aplikace cyklostezky na kole i pěšky

Chystáte se vyrazit na kolo, či pěší výlet? Pak pro vás máme tip. Aplikace Na kole i pěšky ukáže nejbližší cyklostezky, vyznačí turistické trasy a ukáže inline stezky vhodné pro kolečkové brusle. Všechny tyto informace získáte v přehledném balení spolu s tipy na výlety a přehledem kulturních akcí.

Cyklostezky, inline i naučné stezky ve vaší kapse

Primárním cílem aplikace Na kole i pěšky je uživatelům usnadnit plánování turistických a cyklovýletů spolu s umožněním jejich hladkého průběhu. Její prostředí se člení na tři záložky – Stezky, Body zájmu a Tipy na výlety. V primární záložce nazvané „Stezky“ můžete vyhledat stezky ve vašem okolí, případně ve vámi zvoleném městě a okolí ve vybrané vzdálenosti. Stejně tak lze v rámci aplikace cyklostezky i turistické trasy vyhledat dle krajů. Pokud tak jedete na výlet na Moravu, ale nechcete se pohybovat jen v nejbližším okolí vašeho pobytu, můžete si vyhledat cyklostezky pro celý Jihomoravský kraj.

Na kole i pěšky
Na kole i pěšky

Zobrazené stezky pak aplikace dále filtruje na cyklostezky, pěší trasy, horská kola, vodácké stezky a inline stezky. Naleznete zde také naučné stezky, nebo běžecké tratě. Ke každé stezce pak vidíte základní informace, jako je její náročnost, uživatelské hodnocení a délku. V detailním zobrazení aplikace pak vypisuje jednotlivá místa, kterými cyklostezky vedou a mapu stezky. I v tomto zobrazení se pak dostanete ke zmíněné záložce „Body zájmu“, která umožní na turistické trase i dalších stezkách zobrazit dostupná ubytování, koupaliště, restaurace, či kavárny.

Tipy na výlety, restaurace a ubytování nejen pro cyklo dovolené

Stejný postup, jako pro vyhledání cyklostezky v rámci aplikace Na kole i pěšky platí také pro zajímavá místa v okolí, respektive „Body zájmu“, pod čímž se trochu zmatečně nacházejí tipy na výlety, kde se například po zadání hesla “Morava” zobrazí všechna místa v dané oblasti. Můžete si tak zobrazit ubytování, restaurace i turistické cíle dle kraje, aktuální polohy, nebo zadáním konkrétního místa. Filtr pak umožňuje zobrazit hrady a zámky, místa vhodná pro děti, nebo zmíněná koupaliště. Díky zobrazení detailu se pak můžete k danému místu navigovat, případně získat kontakt, web, nebo Facebook, či Twitter daného místa.

Poslední záložka „Tipy na výlet“, poněkud nepřesně označená, obsahuje přehled kulturních a sportovních akcí v daném okolí. Kliknutí na vybranou událost vás odkáže na stránky dané akce, kde si můžete nalézt podrobnější informace o jejím konání. Aplikace Na kole i pěšky je tak ideálním průvodcem a pomocníkem při turistických i cyklo cestách po českých destinacích. Kromě aplikace pak můžete použít také webové prostředí.

Používáte aplikace pro turistické trasy a cyklostezky?

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)