Aplikace Kontakty Google verze 1.6 přináší sekci Návrhy a novou ikonu

aplikace-kontakty-google-1-6_ico

Aplikace Kontakty Google byla v uplynulých letech spíše na pokraji zájmu vývojářů. Poslední dobou se jí však začali věnovat intenzivněji: v srpnu se dočkala aktualizace na verzi 1.5 s aktualizovaným rozhraním a novými funkcemi (více najdete v aktualitě Kontakty Google 1.5 přidávají postranní nabídku, štítky a další novinky). V prosinci přichází další update, tentokrát na verzi 1.6. K nejzásadnějším novinkám patří nová sekce Návrhy a aktualizovaná ikona.

Sekce Návrhy

Jednou z nejzásadnějších novinek verze 1.5 bylo vyhledávání duplicit v kontaktech, dostupná přes kontextovou nabídku aplikace. Fungovala tak, že aplikace vyhledala duplicitní položky a nabídla jejich sloučení. Ve verzi 1.6 Google tuto sekci přejmenoval na Návrhy. Pokud do této sekce vstoupíte, zobrazí se uvítací obrazovka s textem: “Vítají vás návrhy. Návrhy vám mimo jiné usnadňují přidat nové kontakty a zbavit se duplicit.” V dalším kroku nám pak byla nabídnuta možnost importu ze SIM karty a přidání často používaných neuložených telefonních čísel do adresáře.

Nová ikona

Další změny si všimnete ještě před prvním spuštěním aplikace. Změnila se totiž ikona – ta je nyní kruhová a má tmavší odstín, více odpovídající barvě ikony aplikace Telefon na zařízeních Google Pixel. Za zmínku jistě stojí skutečnost, že ikona má tento tvar nejen na telefonech Pixel, ale v jakémkoli launcheru.

Změna ikony aplikace (poslední verze je vpravo) Změna ikony aplikace (poslední verze je vpravo)

Drobné změny

Aplikace Kontakty Google přináší ve verzi 1.6 ještě několik drobných změn uživatelského rozhraní. Například funkce importu a exportu kontaktů byla rozdělena do dvou položek. Došlo také k přesunu některých položek v režimu zobrazení kontaktu do kontextové nabídky – patří sem například přesměrování do hlasové schránky či nastavení vyzváněcího tónu. Seznam kontaktů také dostal funkci “obnovení potažením”, kterou můžete znát z mnoha dalších aplikací. Ačkoli se kontakty běžně automaticky synchronizují s účtem Google, může to užitečné pro vynucení obnovení například na slabším síťovém připojení.

Aplikace Kontakty Google 1.6: kde ji stáhnout?

Jestliže máte aplikaci Kontakty Google nainstalovanou, měli byste se dočkat její automatické aktualizace v rámci následujících několika hodin až dní.

Pokud se vám čekat nechce, můžete si verzi 1.6.15 stáhnout z alternativního zdroje APKMirror. Instalační balíček je velký necelých 10 MB a v takovém případě je nutné mít v systémovém nastavení povolenou instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Instalační soubor je podepsán Googlem a inovuje stávající aplikaci. Kryptografický podpis zaručuje, že je bezpečný pro instalaci a nebylo s ním žádným způsobem manipulováno.

Aplikace Kontakty Google má podle Obchodu Play přes deset milionů instalací a její průměrná známka je 4,1. 9 Instalační balíček lze použít na zařízeních s Androidem 5.0 a novějším.

Contacts
Contacts

Zdroj: androidpolice.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)