Kontakty Google 1.5 přidávají postranní nabídku, štítky a další novinky

kontakty_google_15_ico

Kontakty Google jsou nesporně dobrým způsobem, jak udržet pořádek a přehled ve svých kontaktech. Aplikace pro Android však proti webové verzi postrádala řadu funkcí. Základní uživatelské rozhraní se skládalo jen ze seznamu kontaktů a tlačítka pro přidání nové položky. Nyní však přicházejí Kontakty Google 1.5 s celou řadou vítaných zlepšení. Pojďme se společně podívat na to, jaké novinky nás čekají.

Změny uživatelského rozhraní

Až dosud měla aplikace Kontakty jen dvě záložky: oblíbené a všechny kontakty. V nové verzi byly záložky nahrazeny tradiční “hamburgerovou” nabídkou s více možnostmi. K dispozici jsou volby pro zobrazení kontaktů, hledání duplicit (k tomu se dostaneme později), stejně jako filtrování podle štítků a účtů. Štítky sice v Kontaktech Google existují již hodně dlouho, ale až dosud nenašly cestu do aplikace pro Android. Nyní tedy můžete vytvářet a spravovat štítky z aplikace, která by měla pomoci s udržováním pořádku a řádu.

Hledání duplicit

Duplicitní kontakty jsou problémem skoro pro každou aplikaci na správu kontaktů. V předchozích verzích Kontaktů Google bylo nutné otevřít jeden kontakt, zvolit možnost sloučení, najít druhý kontakt a potvrdit. Kontakty Google 1.5 tento proces v případě nalezení duplicit citelně usnadňují.

Uživatel má možnost buď odmítnout spojení kontaktů (pokud se nejedná o duplicitu), nebo jejich sloučení povolit. Nesporným pozitivem je, že aplikace dokonce pozná duplikáty v rámci všech synchronizovaných účtů.

My jsme vyzkoušeli vytvořit duplicitní kontakt se stejným telefonním číslem – jednou zadaný v pořadí “příjmení – jméno,” podruhé obráceně. Aplikace nám však tento kontakt jako duplicitu neohlásila.

Nabídka nastavení

Všechny možnosti a nabídky, které se původně nacházely na hlavní obrazovce aplikace, byly přesunuty do samostatné sekce Nastavení. Z hlediska nabízených možnosti zde však nenajdeme nic nového.

Kde Kontakty Google 1.5 stáhnout?

Jestliže máte aplikaci Kontakty Google nainstalovanou, měli byste se dočkat její automatické aktualizace v rámci následujících několika hodin až dní.

Pokud se vám čekat nechce, můžete si verzi 1.5.16 stáhnout z alternativního zdroje APKMirror. V takovém případě je ovšem nutné mít v systémovém nastavení povolenou instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Instalační soubor je podepsán Googlem a inovuje stávající aplikaci. Kryptografický podpis zaručuje, že je bezpečný pro instalaci a nebylo s ním žádným způsobem manipulováno.

Aplikace Kontakty Google má podle Obchodu Play přes pět milionů instalací a její průměrná známka je 4,1. 9 MB velký instalační balíček lze použít na zařízeních s Androidem 5.0 a novějším.

Contacts
Contacts

Zdroj: androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)