TOPlist

Aplikace Klara: Počasí jako na dlani

klaran

Od tvůrců aplikace Meteor (Počasí) přichází nové dílo s názvem Klara, zabývající se předpovědí počasí. Zobrazovaná data pocházejí z Norského meteorologického institutu. Aplikace zobrazuje vývoj srážek, teploty, větru, oblačnosti, vlhkosti a tlaku v přehledných barevných grafech.

Čtyři grafy s vývojem počasí

Po prvním spuštění nás aplikace provede základním ovládáním a pomůže nám s nastavením místa, na kterém chceme zjistit aktuální předpověď. Po načtení údajů o počasí máme k dispozici čtyři grafy s detailními informacemi o vývoji počasí dnes a zítra.

Údaje o počasí

Člověk, který chce jen zjistit, jak se ráno obléci na cestu do práce, si bohatě vystačí s prvním grafem, který mu zodpoví veškeré informace o srážkách, teplotě a oblačnosti. Aplikaci nechybí ani widget na plochu, který ale působí nepřehledně.

Nastavení místa

Aplikace dokáže velice rychle zobrazit počasí na kterémkoliv místě na světě. Do záložky Oblíbená místa si navíc můžeme uložit předpovědi míst, která vyhledáváme nejčastěji. Po kliknutí na záložku tak rovnou vidíme vývoj počasí na všech našich oblíbených místech.

Dlouhodobá předpověď

K dispozici máme také dlouhodobou předpověď na deset dní dopředu. Nechybí rozdělení podle denní doby, informace o srážkách ani větru. Vidíme i v kolik hodin vychází a zapadá slunce.

Barevná témata

Pokud nám nepadne do oka základní nastavení vzhledu, máme tři další možnosti na jeho změnu. Nejvíce nás zaujal styl s názvem Darth Vader, který celou aplikaci zahalí do temné, šedé barvy. Máte-li raději svěží, jarní barvy plné slunce, zvolte styl s názvem Jaro.

Shrnutí – aplikace Klara

Klara je jednoduchou a vcelku přehlednou aplikací na zjišťování vývoje počasí. Zobrazuje data z Norského meteorologického institutu, který poskytuje data pro celý svět. Obsahuje nejen detailní předpověď na dva dny, ale i dlouhodobou předpověď na 10 dní. K dispozici máme i čtyři barevná schémata a widget na plochu.

Klara weather
Klara weather

Vyzkoušejte aplikaci Klara od českých vývojářů a podělte se o své poznatky do diskuze pod článkem.

Jiří Štochl
O Autorovi - Jiří Štochl

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)