Vystřelte si z kamarádů s kontroverzní aplikací JokesPhone

jokesphone

Nudíte se? Pokud si po vzoru Postřižin nechcete kupovat medvídka mývala, můžete se rozptýlit a pobavit na úkor svých přátel. Stačí si nainstalovat aplikaci JokesPhone a objednat si žertovný hovor z docela pestré nabídky témat.

Obsah článku

Co aplikace JokesPhone slibuje?

Základem tohoto programu jsou žertovné hovory, které si z něj můžete objednat. Volaný se přitom nedozví, že za hovorem stojíte právě vy – telefonáty přicházejí z telefonního čísla 672322307 či +420672322307. Po skončení hovoru dostanete k dispozici nahrávku, kterou si můžete přehrát nebo stáhnout.

JokesPhone – The Prank Calls App

JokesPhone - The Prank Calls App

V popisku v Obchodě Play autoři píšou: „Zasmějte se žertovným hovorům vašim přátelům a rodině, aniž by věděli, že jste to vy, pak sdílejte jejich reakce na WhatsAppu a sociálních sítích.“ Jakékoli sdílení kamkoli však nedoporučujeme! Zatímco žertovný hovor je řekněme výstřední zábava, sdílení nahrávky kohokoli bez jeho vědomí je už porušením zákona.

Jak fungují žertovné hovory?

Po spuštění se zobrazí poměrně jednoduché uživatelské rozhraní, skládající se ze tří sekcí, mezi nimiž můžete přepínat horizontálním posunem. Sekce Seznam žertů slouží k objednání hovoru. Přinejmenším jeden budete mít zdarma za instalaci aplikace, další můžete získat za doporučení přes referenční odkaz. Informaci o aktuálním stavu najdete v dolní liště.

Pokud vám hovory zdarma dojdou, můžete si v JokesPhone další objednat prostřednictvím nákupů v aplikaci. K tomu slouží tlačítko Nakoupit žertovný hovor. Autoři nabízejí množstevní slevy – zatímco jeden hovor přijde na 26,99 korun, sedm jich pořídíte za 89,99 Kč (12,85 Kč/hovor) a šedesát za 599,99 Kč (10 Kč/hovor).

V sekci Příklady si můžete poslechnout ukázky jednotlivých žertovných hovorů. Snáze tak vyberete ten, který nejlépe vyhovuje zvolenému adresátovi. Řidiči jistě uděláte radost pokutou za rychlost, majitelce psa zase obviněním z toho, že její čtyřnohý mazlíček zanechal přede dveřmi vašeho bytu obzvláště velký exkrement.

Automat zavolá z čísla 672322307 či +420672322307

Hovor tedy realizuje automat JokesPhone, který vytočí zadané číslo a po přijetí volaným přehraje zvolenou nahrávku. Ve vhodných místech jsou ponechány pauzy, aby se druhá strana dostala ke slovu a mohla reagovat. Škoda jen, že v tomto směru nefunguje nějaká elementární inteligence, protože automat pokračuje v monologu, ačkoli volaný ještě mluví.

Postup je tedy prostý: na záložce Seznam žertů vyberete požadované téma hovoru. V další fázi zvolíte číslo volaného a eventuálně i datum a čas, kdy mu automat zavolá. Pak klepnete na tlačítko Provést žertovný hovor a čekáte.

Zvolenému kontaktu bude volat číslo 672322307, respektive +420672322307. Po přijetí přehraje celou sekvenci, přičemž po celou dobu nahrává reakci druhé strany. Výsledek pak ve formě zvukového souboru najdete v sekci Mé žertovné hovory.

Resumé

Nebudeme hodnotit úroveň tohoto typu zábavy. I mezi námi se najdou tací, kteří se v dětství bavili telefonováním na různá čísla ze Zlatých stránek a volané následně oblažovali více či méně vtipnými hláškami. Jako jednorázová zábava určitě může aplikace JokesPhone splnit svůj účel.

Problém je v tom, že o této aplikaci je již poměrně velké povědomí, takže se může stát, že volaný už tento typ vtípků zná a nenaletí na něj. Pozitivem je také postupné přibývání témat žertovných hovorů, které jsou pochopitelně v češtině.

Aplikace JokesPhone je v Obchodě Play dva a půl roku a za tu dobu zaznamenala více než pět milionů instalací. O převažující spokojenosti svědčí průměrná známka 4,5. Necelých 9 MB velký instalační balíček můžete použít na zařízeních s Androidem 4.0.3 a vyšším.

JokesPhone - Joke Calls
JokesPhone - Joke Calls

Vystřelili jste si někdy z někoho po telefonu?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)