Aplikace IQOS vám řekne, kdy můžete začít kouřit

Aplikace IQOS vám řekne, kdy můžete kouřit

Elektronické zařízení IQOS patří mezi nejnovější a nejžádanější alternativy ke kouření klasických cigaret. Nová technologie, která namísto spalování tabák zahřívá, přináší mnohem výraznější tabákovou chuť. Díky principu zahřívání, z IQOSu nevychází kouř, nýbrž pára, jeho uživatelé tak nemusí řešit zápach kouře z oblečení, nebo rukou. Právě tento fakt umožňuje provozovatelům restaurací IQOS ve svém podniku povolit, zákazník si pak tedy může zapálit – zahřát i v uzavřených restauračních prostorech. Pokud patříte mezi uživatele tohoto zahřívacího zařízení, pak jste jistě zaznamenali, že nabíječka nahřívače obsahuje BlueTooth modul. Bezdrátové spojení umožňuje majitelům IQOS propojení zařízení a aplikace, která zobrazuje nejen stav baterie, ale i řadu dalších užitečných informací.

Upozornění! Kouření vážně škodí zdraví a může zabíjet

Obsah článku není psán za účelem propagace jakýchkoliv tabákových výrobků. Jeho smyslem je pomocí IQOS aplikace usnadnit manipulaci již stávajícím uživatelům.

IQOS – Heat Not Burn Tobacco Products

IQOS - Heat Not Burn Tobacco Products

Jak propojit IQOS s aplikací v mobilu?

Vzhledem k věkovému omezení užívání tabákových výrobků vás aplikace při prvním spuštění požádá o registraci prostřednictvím e-mailu, zadání osobních údajů a potvrzení plnoletosti. Po úspěšném přihlášení do aplikace přichází na řadu spárování IQOS zařízení s telefonem (návod je určen pro model IQOS 2.4):

  1. Ze všeho nejdříve přejděte do nastavení svého telefonu a zapněte BlueTooth.
  2. V nabídce aplikace je třeba zvolit váš model zařízení.
  3. Zapnutí BlueTooth na powerbance k nahřívače – delší podržení tlačítka BlueTooth.
  4. Po chvíli začne modře blikat poslední notifikační dioda.
  5. Aplikace sama zaznamená nové zařízení k párování. Stačí kliknout na “Přijmout”.

Jakmile jsou zařízení spárována budete vyzváni k pojmenování zařízení. Jedná se o užitečnou funkci v případě, že plánujete v aplikaci spravovat více než jeden IQOS. Tím je proces prvního spuštění dokončen, aplikace je připravena k použití.

Aplikace IQOS: ukáže výdrž a koupí náplně

Po dokončení úvodních nastavení a při každém dalším spuštění aplikace se objeví úvodní obrazovka s názvem zařízení, ilustrační fotografií a aktuálním stavem baterie. Největší výhody používání aplikace IQOS se však skrývají pod položkou menu v levém horním rohu. Zde si můžete navolit rozšířené možnosti upozornění. Mezi ty nejpraktičtější pak jistě patří upozornění na nízký stav nabíječky a na problémy při nabíjení nahřívače, když je špatně vložen do nabíječky. Ve všech případech se upozornění zobrazí v notifikační liště spárovaného telefonu. Chybová hlášení jsou vypsána také v přehledu nastavení na zmíněné úvodní obrazovce počítače. Přehled mimo to zobrazuje procenta baterie a nabízí možnost „Vyhledat zařízení“. Po spuštění této funkce začne nabíječka s nahřívačem silně vibrovat, může tak pomoci při hledání IQOSu v domácím prostředí.

Součástí aplikace je také e-shop, kde najdete všechna zařízení od verze 2.4, až po IQOS 3 včetně cen a také kartony tabákové náplně Heets, které mohou být doručeny až k vám domů. Nechybí ani technická podpora spolu s nejčastějšími otázkami uživatelů. IQOS app pomůže i při reklamaci zařízení. Obsahuje databázi všech prodejních míst, prostřednictvím mapy pak ukáže ty nejbližší vaší poloze, nebo ručnímu zadání.

IQOS kouřit stylově, nebo radši vůbec?

Zdroj: vlastní, IQOS

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)