Jak přestat kouřit? Pomohou vám tyto aplikace

nejlepší aplikace proti kouření

Kouření je zlozvykem, který se týká každého z nás, ať už přímo, nebo zprostředkovaně. Návykovost nikotinu je obrovská a síla vůle někdy nestačí. Jak přestat kouřit, kde najít motivaci? Zkusit to můžete s aplikacemi, které jsme pro vás dnes vybrali. Najdete v nich grafy zobrazující ušetřené peníze nebo minihry, které vás rozptýlí při chuti na cigaretu.

Poradíme, jak přestat kouřit pomocí aplikací

Cíl mají sice aplikace stejný, ale způsob, jak ho dosáhnout, se u každé trochu liší. Prvotní nastavení probíhá všude totožně, zadáte počet cigaret, co vykouříte denně, cenu jednoho balíčku a kolik v něm cigaret je. Poté vás přivítají přehledy různých aspektů odvykání kouření. Některé aplikace jsou zaměřeny na ušetřené finance, u jiných budete mít hned po ruce krátkou hru na procvičení paměti a zaměstnání  pozornosti. Dále aplikace nabízejí například rychlý přístup do deníku nutkání kouřit. Tyto záznamy se hodí pro analýzy doby, místa či situací, kdy nutkání přichází.

Jak jsme vybírali

Všechny aplikace, které jsme testovali, se dají používat zdarma. Někde jsou omezení zanedbatelná, jinde bez předplatného nebo jednorázové platby chybí funkcí přeci jen moc. Dále nám záleželo na přehlednosti, jednoduchosti používání, a i celkovém designu a přístupu aplikace.

3. Smoke Free

Na třetí místo jsme umístili aplikaci Smoke Free vývojáře David Crane PhD. Oceňujeme zde možnost přerovnání informací na výchozí obrazovce, obecně příjemné a intuitivní prostředí, ve kterém se dobře orientuje. Mise, které z odvykání udělají malé dobrodružství, lze odemknout předplatným. Týden máte na vyzkoušení, poté za 27 Kč, či jednorázovou platbou, která vás přijde na 140 Kč. Obojím se navíc zbavíte reklam a odemknete nové zajímavé funkce.

Smoke Free: Quit Smoking Now and Stop Forever
Smoke Free: Quit Smoking Now and Stop Forever

2. Přestat kouřit

Druhé místo patří aplikaci Přestat kouřit, kterou vyvinulo studio despDev. Velkým plusem je, že je, jako jedna z mála dostupných aplikací svého druhu, přeložena do češtiny. Samotné prostředí je pak velmi přehledné. Placená verze přináší widget na domovskou obrazovku, denní statistiky či čtyři nová barevná témata k základním dvěma. Cena je zde velice příjemných 50 Kč, tímto poplatkem odemknete všechny funkce a navždy se zbavíte reklam.

Quit Tracker: Stop Smoking
Quit Tracker: Stop Smoking

1. Flamy

První místo si pak vysloužila poměrně nová aplikace Flamy vývojáře Hartmuta Offenwangera. Nabízí bezkonkurenční zpracování prostředí, které je přehledné, intuitivní a vizuálně krásné. Funkcí je i v bezplatné verzi přehršel, od sledování postupného zlepšování zdraví, přes grafy nutkání až po motivační hru ztvárněnou jako útěk z vězení závislosti. Za 150 Kč se pak můžete zbavit reklam, odemknout analýzy, hry, vlastní cíle šetření financí, více užitečných tipů a motivací a mnohé další. I tato aplikace nabízí týdenní předplatné, to vyjde na 25 Kč, se třídenní trial verzí na vyzkoušení.

Flamy - quit smoking & become a non-smoker
Flamy - quit smoking & become a non-smoker

Oceněné aplikace nabízejí cestu plnou záznamů, motivačních citátů nebo analýz. Pokud byste preferovali jednodušší přehled a aktivní komunitu odvykajících uživatelů, za zmínku na závěr stojí aplikace QuitNow! od Fewlaps. Ať už zvolíte jakoukoli z aplikací dostupných na Play Storu, přejeme hodně štěstí a trpělivosti.

Podělte se s námi o vaše tipy, jak přestat kouřit!

zdroj: freepik.com

Jakub Palata
O Autorovi - Jakub Palata

Dění ve světě technologií sleduju každý den, abys ty mohl jen vygooglit, co tě právě zajímá. A když zrovna nejsem online, nejspíš sedím u Hearthstonu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)