Aplikace Hudba Google Play s novým vzhledem a umělou inteligencí

aplikace-hudba-google-play_ico

Google oznámil patrně největší změnu uživatelského rozhraní aplikace Hudba Google Play za několik posledních let. Asi nejpatrnější je nové provedení přehrávače, které se místo původních karet točí kolem obrázku alba. Těšit se můžete na pestré barvy a vektorovou grafiku, místo stínovaných čtverců na vás čeká režim celé obrazovky a méně oranžové barvy. Kromě změn na povrchu se mění způsob doporučování hudby na základě posluchačova vkusu. Umělá inteligence by na základě strojového učení měla mnohem lépe odhadnout, jako písně se vám mohou líbit.

Google k tomu říká: “Aplikace Hudba Google Play využívá strojového učení ke zjišťování, jaká hudba se vám líbí. To kombinuje s dalšími faktory, jako jsou poloha, aktivita, počasí, ručně sestavené seznamy skladeb a další. Od tohoto týdne bude možné novou zkušenost na webu i v aplikacích pro Android a iOS otestovat po celém světě, respektive ve všech 62 zemích, kde je tato služba dostupná. Budete moci poslouchat personalizovanou hudbu založenou na tom, kde jste a proč posloucháte – na relaxaci doma, pro povzbuzení v práci, na cestu, objevování nových míst a všechno mezi tím”.

Aplikace Hudba Google Play s novým vzhledem a umělou inteligencí Aplikace Hudba Google Play s novým vzhledem a umělou inteligencí

Aplikace Hudba Google Play jako osobní DJ

Google tvrdí, že nová domovská obrazovka bude fungovat jako “osobní DJ”. Přehrávač bude brát ohled nejen na den v týdnu a denní dobu, ale i na to, kde jste a co děláte, což zjistí na základě čidel telefonu. Aplikace se naučí nejen, jaký druh hudby se vám líbí obecně, ale také co nejraději posloucháte v konkrétních místech, časech a při specifické aktivitě. Cílem je najít tu správnou hudbu pro každou chvíli. Nová verze také bude mít efektivnější cachování seznamu posledních přehrávaných skladeb pro offline poslech.

Aplikace pro Android zatím čeká na aktualizaci s novým rozhraním. Některé zahraniční weby již hlásí alespoň nový vzhled webové aplikace, nicméně v Česku zatím podle všeho dostupný není. Můžeme předpokládat, že ho Google bude uvolňovat jednotlivým uživatelům postupně.

YouTube Music
YouTube Music

Co říkáte na novinky v aplikaci Hudba Google Play? Je to to, co byste od této služby čekali? Nebo vidíte nějaké další cesty, co by se mohlo zlepšit? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: androidcentral.com, androidpolice.com, blog.google.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)