Nejnovější aplikace z Google Play #165: natočte si vlastní animovaný GIF

nejnovejsi-aplikace-165-ani

V prvním díle Nejnovějších aplikací z Google Play roku 2017 vám představíme aplikaci, se kterou si sami můžete natočit či vytvořit animovaný GIF. Dále tu pro vás máme netradičně pojatý launcher, zaměřený na rychlé spouštění aplikací. Ukážeme vám také další alternativu k oficiální aplikaci Facebook a široce nastavitelný hudební přehrávač. Tak se do toho pojďme pustit!

FastKey Launcher – rychlost na prvním místě

Paleta launcherů v Obchodě Play je opravdu široká. Některé nabízejí široké možnosti přizpůsobení, další hrají na grafické efekty, jiné se zaměřují na rychlé spouštění aplikací. Právě do poslední kategorie se řadí FastKey Launcher. Nenarazíte v něm na klasickou plochu se seznamem aplikací pod samostatným tlačítkem. Hlavní roli v něm hraje klávesnice, na které napíšete název aplikace, jež chcete spustit. Launcher přitom postupně filtruje programy, odpovídající dosud zadaným znakům. Sami autoři tvrdí, že FastKey Launcher je svižná a rychlá náhrada domovské obrazovky pro váš Android, která přináší nové možnosti jinak obvyklého uživatelského zážitku.

Kromě aplikací hledá FastKey Launcher také v kontaktech. Místo listování obrazovkami tak stačí jednoduše zadat název nebo jméno a klepnout na kýženou ikonu.

Za deset dní od publikace v Obchodě Play si tento program stáhlo více než 500 uživatelů a průměrná známka 4,2 svědčí o jejich značné spokojenosti. 6 MB velký instalační balíček můžete použít na zařízeních s Androidem 4.1 a novějším.

FastKey Launcher
FastKey Launcher

Maki for Facebook & Twitter – sociální sítě rychleji a úsporněji

Jako reakce na náročnost oficiální aplikace Facebook se v Obchodě Play stále častěji objevují alternativy, stavějící primárně na mobilní webové verzi této sociální sítě. Maki for Facebook & Twitter, jak už je z názvu patrné, podporuje vedle Facebooku také sociální síť Twitter. Autoři slibují nenáročnou aplikaci, která umí vše, co budete potřebovat. Navíc je stabilní, podporuje změnu vizuální stránky prostřednictvím motivů a režim úspory elektrické energie. Nechybí ani oznámení, takže budete vědět, když váš příspěvek dostane palec nebo na něj někdo reaguje komentářem.

Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou jmenovány:

 • Rychlý přístup díky funkci QuickBar můžete používat Facebook v jakékoliv aplikaci.
 • Žádné reklamy v aplikaci samotné (Facebook však zobrazuje vlastní reklamy mezi příspěvky).
 • Režim šetrný k baterii, který dovoluje aplikaci pracovat rychleji a déle.
 • Možnost posílení bezpečnosti heslem či otiskem prstu.
 • 6 barevných motivů pro Maki a 5 grafických témat pro Facebook.
 • Uložení oblíbených stránek do záložek pro rychlý přístup.
 • Vyžaduje pouze 12 MB úložného prostoru.

Po dvou týdnech zaznamenal tento program přes 50 stažení a má průměrnou známku 4,3. 4 MB velký instalační balíček můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.1 a novějším.

Maki: Facebook & Messenger in one tiny application
Maki: Facebook & Messenger in one tiny application

Pluto Smart Music Player – šikovný hudební přehrávač

Posloucháte na telefonu hudbu? Pak možná hledáte šikovný hudební přehrávač. Jedním z adeptů na tuto funkci může být Pluto Smart Music Player. Od početné konkurence se liší tím, že sleduje situace, za kterých posloucháte písničky. Na základě toho pak doporučí hudbu, která by vám v daném okamžiku mohla nejlépe vyhovovat. V deštivém ránu vás tedy naladí jinými skladbami, než během slunečného odpoledne.

Autoři pak jako hlavní funkce a vlastnosti jmenují:

 • Aplikace je zcela bez reklam.
 • Chytré vyhledávání snadno prohledá všechna vaše hudební alba a skladby.
 • Inteligentní přehrávání vám pustí vaše oblíbené songy.
 • Vzhled ve stylu Material, podpora grafických motivů, 19 různých barevných balíčků.
 • Nejrychlejší hudební přehrávač najde všechny vaše skladby během několika vteřin.
 • Umožňuje procházet hudební soubory pomocí vylepšeného zobrazení složek.
 • Časovač automaticky vypne hudbu v zadaném čase.
 • Vyhledávání podle interpreta, alba, žánru a dalších parametrů.
 • Ovládání přes zamykací obrazovku.
 • Nastavení podání zvuku pomocí ekvalizéru.

Chytrý hudební přehrávač Pluto Smart Music Player je v Obchodě Play od začátku listopadu a za tu dobu zaznamenal více než tisíc instalací. Jeho průměrná známka je 4,5. 6 MB velký balíček můžete použít na zařízeních s Androidem 4.1 a vyšším.

Pluto Smart Music Player
Pluto Smart Music Player

Gfycat Loops: GIF Cam+Recorder – natočte si vlastní animovaný GIF

Krátké animace ve formátu GIF zažívají v poslední době takovou malou renesanci. V různých knihovnách a aplikacích najdete tisíce hýbajících se obrázků, které můžete například vystavit na sociální sítě nebo poslat přes komunikační aplikaci. Jak si ale vytvořit svůj vlastní animovaný GIF? Nemusíte kupovat drahý software, s jehož pomocí spojíte sérii obrázků do animace. Aplikace Gfycat Loops: GIF Cam+Recorder nabízí snadné vytváření kvalitních animací doslova “za pochodu”. Dokáže vytvořit animovaný GIF nejen z videa, ale také třeba zaznamenat dění na obrazovce.

Animované GIFy můžete vytvářet z:

 • videa, natočeného fotoaparátem telefonu,
 • série obrázků z galerie,
 • z různých webů s videy,
 • nahráním obsahu obrazovky zařízení.

Do animací lze přidat titulky, emotikony a aplikovat barevné filtry.

Aplikace Gfycat Loops: GIF Cam+Recorder je v Obchodě Play tři týdny a za tu dobu zaznamenala více než tisíc stažení. Její průměrná známka je 4,0. Program velký 6 MB můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 5.0 a novějším.

Gfycat Loops: GIF Cam+Recorder
Gfycat Loops: GIF Cam+Recorder

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play nějaké nové aplikace, které by stály za zmínku v příštím díle tohoto seriálu? Pak neváhejte a dejte nám o nich vědět v diskuzi pod článkem!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)