Nejnovější aplikace z Google Play #164: co umí nejchytřejší kalkulačka?

nejnovejsi-aplikace-nejchytrejsi-kalkulacka-ico

V tomto svátečním díle Nejnovějších aplikací z Google Play vám ukážeme, co všechno zvládne nejchytřejší kalkulačka. Podíváme se také na nalepovací lístečky pro vaši domovskou obrazovku a teploměr, využívající pěti různých zdrojů dat. Nakonec tu jsou tmavé tapety, které ocení především majitelé displejů AMOLED.

4Note: Sticky Notes Reminder – nalepovací lístečky s poznámkami

Barevní nalepovací lístečky se v průběhu času přesunuly z nástěnek na plochy počítačových monitorů a následně i na displeje telefonů a tabletů. Aplikace 4Note: Sticky Notes Reminder je ve své podstatě widgetem, díky kterému nezapomenete na důležité úkoly. Jak funguje? Jednoduše umístíte widget na domovskou obrazovku, napíšete na něj text a přizpůsobíte si lísteček svým potřebám. Vše se odehrává v minimalistickém a snadno pochopitelném uživatelském rozhraní. Pokud si tedy potřebujete rychle poznamenat úkol nebo nějakou poznámku, virtuální nalepovací lístečky jsou tu k vašim službám. Můžete si změnit jejich barvu, zarovnání a velikost textu, stejně jako rozměry samotného widgetu. Potěšujícím faktem je, že aplikace nevyžaduje žádná zvláštní oprávnění.

4Note: Sticky Notes Reminder si zatím nainstalovalo více než tisíc uživatelů a průměrná známka 4,7 svědčí o jejich značné spokojenosti. Balíček velký necelé 2 MB můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.0.3 a vyšším.

4Note: Sticky Notes Reminder
4Note: Sticky Notes Reminder

Dark Wallpapers – HD – temné tapety nejen pro AMOLED

Jestliže máte telefon s obrazovkou typu (S)AMOLED, pak jistě oceníte tmavé tapety na plochu. V Obchodě Play je celá řada aplikací s tapetami, takže jakou si vybrat? Aplikace od Fast Pro Apps slibuje rozlišení HD a tapety, vytvořené vlastním týmem. Na uživateli pak je vybrat si takovou, která nejlépe vyhovuje jeho vkusu. Jednotlivé soubory jsou velké mezi 0,5 a 2,5 MB, takže doporučujeme používání při připojení přes Wi-Fi. Kdybyste si z nabídky nevybrali, nevěšte hlavu – každý den prý přibývají nové obrázky, na které vás aplikace sama upozorní.

Necelé 4 MB velký program si zatím stáhlo přes sto uživatelů a jeho průměrná známka je 4,6. Aplikace vám bude fungovat na telefonech a tabletech s Androidem 4.0 a novějším.

Dark Wallpapers - HD
Dark Wallpapers - HD

All-in-One Calculator – nejchytřejší kalkulačka

Jako další tu máme opravdu žhavou novinku: chytrou kalkulačku, která zvládne spočítat prakticky cokoli. V jednom balíčku najdete nejen vědecký kalkulátor, ale také převodník v mnoha soustavách. Podle autorů je to jediná matematická aplikace, kterou budete potřebovat. Její funkce oceníte, ať už jste vědec, student, učitel, konstruktér, kutil či nadšenec do matematiky. Prostě nejchytřejší kalkulačka musí umět a umí vše, co budete potřebovat.

Jako hlavní funkce a vlastnosti jsou jmenovány:

 • Více než 50 kalkulaček a konvertorů jednotek.
 • Zvládá výpočty z algebry, geometrie, převody jednotek, finanční operace, zdravotní výpočty, inženýrské počty a další.
 • Vědecká kalkulačka s historií.
 • Převodník měn se 160 měnami, který funguje i offline.
 • Podpora zadávání matematických vzorců.
 • Okamžité výsledky.
 • Integrované vyhledávání.
 • Seznam oblíbených pro rychlý přístup.
 • Podpora tabletů.

All-In-One Calculator

All-In-One Calculator

Během jediného týdne si tento program stáhlo přes pět tisíc uživatelů a jeho průměrná známka je velmi pěkných 4,7. 5 MB velký program můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.2 a vyšším.

All-In-One Calculator
All-In-One Calculator

My Thermometer – teploměr v mobilu

Je vám horko, nebo zima? A chcete vědět, jaká je aktuální teplota? Aplikace My Thermometer umí zjistit a zobrazit teplotu z pěti různých zdrojů.

Zdroje používané k měření teploty:

 • Senzor okolní teploty, pokud přístroj vybaven tímto druhem senzoru.
 • Extrapolovaná okolní teplota, vypočtená z teploty baterie vašeho přístroje.
 • Teplota baterie.
 • Teplota procesoru.
 • Teplota vzduchu z geograficky nejbližší meteorologické stanice.

Aplikace podporuje zobrazování teploty ve stupních Celsia a Fahrenheita.

My Thermometer for Android

My Thermometer for Android

My Thermometer je v Obchodě Play necelé dva týdny a za tu dobu si ho stáhlo více než sto uživatelů. Průměrná známka 5,0 vypadá slibně, nicméně zatím stojí jen na několika hodnoceních. Instalační balíček velký 3 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.0.3 a novějším.

My Thermometer
My Thermometer

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play nějaké nové aplikace, které by stály za zmínku v příštím díle tohoto seriálu? Pak neváhejte a dejte nám o nich vědět v diskuzi pod článkem!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)