Nejnovější aplikace z Google Play #161: EET pokladna úplně zadarmo

nejnovejsi-aplikace-161-eet-pokladna_ico

Ve 161. díle Nejnovějších aplikací z Google Play vám ukážeme, jak vypadá plně funkční EET pokladna, která nestojí ani korunu. Kromě toho se podíváme na program, který pomůže vaší ratolesti s učením čtení, programátory jistě zaujme online kompilátor a předvánoční atmosféru podtrhne živá tapeta s vánočním stromečkem. Pojďme se do toho pustit!

Christmas Free Live Wallpaper – vánoční atmosféra na ploše vašeho telefonu

Vánoce jsou už doslova za dveřmi. Poznáte to ale na svém telefonu? Pravděpodobně nikoli. Proč mu také nedopřát trochu té vánoční atmosféry? Stačí si nainstalovat aplikaci Christmas Free Live Wallpaper a můžete si vychutnat zářící vánoční stromeček na pozadí svého smartphonu. Obraz přitom reaguje na polohu a naklonění telefonu. I ve verzi zdarma nabízí tato živá tapeta efektní zážitek. Pokud budete ochotni investovat asi 40 korun za placenou verzi, dočkáte se ještě třpytivějších vzhledů. Animovaná tapeta je ideálním způsobem, jak přinést vánoční atmosféru do vašeho zařízení.

V plné verzi si budete moci vybrat z různých druhů 3D vánočních stromků, sněhuláků, přidat Santovy saně, hvězdy a dalších celkem 15 různých vánočních prvků. Tapeta má mnoho možností nastavení – lze například měnit barvu pozadí, světla, barvy jisker a další atributy.

Christmas Live Wallpaper v1.0 – maxelus.net

Christmas Live Wallpaper v1.0 - maxelus.net

Aplikace je v Obchodě Play necelé tři týdny a za tu dobu zaznamenala více než stovku instalací. Průměrná známka 4,7 svědčí o značné spokojenosti uživatelů. 10 MB velký instalační balíček můžete použít na zařízeních s Androidem 2.3 a novějším.

Christmas Live Wallpaper
Christmas Live Wallpaper

Online Console Compiler – spusťte si na mobilu svou vlastní aplikaci!

Pokud svůj telefon nebo tablet používáte k psaní aplikací, určitě se vám bude hodit kompilátor – tedy nástroj, který převede kód na spustitelný program. Online Console Compiler je klientská aplikace webové služby, která umí kompilovat kód do spustitelné podoby v šestnácti programovacích jazycích. Svou nabídkou pokrývá skoro všechny jazyky, používané v moderním programování.

Podporovány jsou:

 • Java
 • Python
 • C/C++
 • Ruby
 • Clojure
 • PHP
 • JavaScript
 • Scala
 • Go
 • VB.net
 • C#
 • Bash
 • Objective-C
 • MySQL
 • Perl
 • Swift

Online Console Compiler | Write, Compile & Run Code in Phone

Online Console Compiler | Write, Compile & Run Code in Phone

Aplikace je sice ve stádiu beta verze, nicméně stávající uživatelé ji hodnotí převážně kladně, o čemž svědčí známka 4,6. Aplikace je sice v Obchodě Play delší dobu, nicméně v uplynulém měsíci se její autor začal intenzivně věnovat aktualizacím. Jen 2 MB velký soubor můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.1 a vyšším.

Online Compiler - Code on Mobile
Online Compiler - Code on Mobile

EET Plus jednoduše zdarma – EET pokladna pro rychlé nasazení

1. prosincem začala v naší zemi první fáze povinné evidence elektronických tržeb (EET). Bez ohledu na to, co si o tomto projektu ministra financí myslíme, je prostým faktem, že někteří podnikatelé musí mít EET pokladnu, posílající vydané účtenky příslušným orgánům. V médiích jste mohli číst a slyšet o tom, že EET pokladna stojí v řádech tisíců až desetitisíců korun. Jde to ale i jednoduše a hlavně levně, respektive zadarmo – stačí si do tabletu nebo do telefonu nainstalovat aplikaci EET Plus jednoduše zdarma. Samozřejmě budete muset absolvovat kolečko po úřadech za účelem získání certifikátu a další byrokratická martyria. Jako EET pokladna pak poslouží mobil či tablet.

Autoři v Obchodě Play vysvětlují: “EET Plus je pokladní systém zdarma určený pro nejmenší živnostníky, například malé penziony, malé hospůdky, stánkaře na farmářských trzích. Je určen pro ty, kteří dosud nemají žádný pokladní systém a nechtějí si nic složitého ani drahého pořizovat. Obsahuje především funkce nutné ke splnění zákonné povinnosti EET, nenabízí zbytečné vlastnosti navíc. Důraz je kladen na jednoduchost používání. A je zdarma bez paušálu.”

Měli bychom podotknout, že aplikace sama o sobě nepodporuje tisk účtenek na tiskárně. Protože lze ale účtenku sdílet, nabízí program široké možnosti předání dokladu zákazníkovi – například tisk přes Bluetooth nebo Wi-Fi. Nechybí přehled vystavených účtenek či statistiky za aktuální a včerejší den, měsíc a rok.

EET Plus zdarma

EET Plus zdarma

Aplikace sice zatím zaznamenala jen něco přes tisíc stažení, její uživatelé jsou s ní však značně spokojeni, čemuž odpovídá průměrná známka 4,5. Program lze instalovat na zařízení s Androidem 4.1 a novějším.

EET Plus pokladna jednoduše zdarma
EET Plus pokladna jednoduše zdarma

Učím se číst – učení čtení zábavnou formou

Poslední aplikaci tohoto dílu ocení především rodiče školáků a předškoláků. Těm asi nemusíme popisovat, jak dnešní děti inklinují k moderním technologiím. Tak proč nespojit příjemné s užitečným? Jak naznačuje už název programu, jeho smyslem je naučit dítko číst. Rodič může nastavit písmena, které dítě už zná, zadat maximální délku a počet slov. Aplikace pak zobrazuje česká slova, která obsahují pouze nastavená písmena. Volitelně lze zapnout zobrazování slov jen velkými písmeny. Další fungování je pak tak jednoduché, že ho zvládne i dítě: stačí listovat obrazovkami a číst. Bez asistence dospělého člena rodiny se ale ani tento program samozřejmě neobejde.

Po třech týdnech v Obchodě Play si tento program nainstalovalo více než 500 uživatelů a jeho průměrná známka je velice pěkná: 4,8. Jen 1,2 MB velkou aplikaci můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.0 a vyšším.

Učím se číst
Učím se číst

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play nějaké nové aplikace, které by stály za zmínku v příštím díle tohoto seriálu? Pak neváhejte a dejte nám o nich vědět v diskuzi pod článkem!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)