Menu

Aplikace Google Kontakty dokáže brzy sdílet vaši polohu přátelům

Nová verze aplikace Google Kontakty přinesla odhalení zajímavé novinky. V kódu se našly zmínky o nové funkci, která umožní to, abyste svým kontaktům rychle nasdíleli vaši polohu v reálném čase.

Aplikace Google Kontakty obdrží zajímavou funkci

Sdílení polohy v reálném čase je užitečný nástroj. Obzvlášť když na někoho čekáte, anebo se scházíte na místě, které tak dobře neznáte. Google tuhle funkci nabízí již v Mapách, kdy můžete lidem odeslat vaši pozici. A to třeba na jednu hodinu. Pak tu jsou aplikace Googlu jako Android Messages a Allo, ty nabízejí také možnost poslat místo, kde se zrovna nacházíte, ale ne v reálném čase. To by se ale v budoucnu mohlo změnit.

aplikace google kontakty

Naznačuje to minimálně aplikace Google Kontakty, kde se po nové aktualizaci objevil i kód, který jasně zmiňuje, že se sdílení polohy v reálném čase plánuje. Velice pravděpodobně se bude jednat o propojení s Google Mapami, kdy budete moct jednoduše odeslat vaším kontaktům polohu. A pokud tato funkce půjde implementovat jednoduše do jedné aplikace, tak nevidíme důvod, proč by ji Google nemohl rozšířit i dále. Právě do svých několika chatovacích aplikací.

Contacts
Contacts
Developer: Google LLC
Price: Free

Využíváte sdílení polohy v reálném čase?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

R.i.f

8.11.2017 1:54

Proč tenhle strejda pořád něco ruší, aby to zase obnovil?

Bobo

8.11.2017 9:00

Nedávno tohle přidal i WhatsApp a fakt se hodí, když je možné to udělat na jedno kliknutí místo padesáti v aplikaci Mapy. :-)

bicista

8.11.2017 11:58

Nevim proc bych mel s kazdym sdilet i kdy si prdnu :) doufam ze to pujde i vypnout. I kdyz stejne buchvi co vse foun na pozadi odesila vsude mozne. Anonymita fakt zadna.

Bobo

8.11.2017 13:41

bicista: Co bys chtěl vypínat? Jedná se o dočasné sdílení s vybraným kontaktem, které zapneš ručně ty. A hodí se to např. když máš s někým sraz, přijíždíš autem a nechceš, aby dotyčný čekal venku v dešti, když jsi ještě 5km daleko. :-)

Radeg

radeg 21

9.11.2017 8:59

@bicista:
Nestresuj, pro Tebe tato služba není určená.
Pro ostatní, kteří ji pochopili, přijde vhod.

RSS (komentáře k článku)