Aplikace Google Kontakty dokáže brzy sdílet vaši polohu přátelům

google kontakty poloha

Nová verze aplikace Google Kontakty přinesla odhalení zajímavé novinky. V kódu se našly zmínky o nové funkci, která umožní to, abyste svým kontaktům rychle nasdíleli vaši polohu v reálném čase.

Aplikace Google Kontakty obdrží zajímavou funkci

Sdílení polohy v reálném čase je užitečný nástroj. Obzvlášť když na někoho čekáte, anebo se scházíte na místě, které tak dobře neznáte. Google tuhle funkci nabízí již v Mapách, kdy můžete lidem odeslat vaši pozici. A to třeba na jednu hodinu. Pak tu jsou aplikace Googlu jako Android Messages a Allo, ty nabízejí také možnost poslat místo, kde se zrovna nacházíte, ale ne v reálném čase. To by se ale v budoucnu mohlo změnit.

aplikace google kontakty

Naznačuje to minimálně aplikace Google Kontakty, kde se po nové aktualizaci objevil i kód, který jasně zmiňuje, že se sdílení polohy v reálném čase plánuje. Velice pravděpodobně se bude jednat o propojení s Google Mapami, kdy budete moct jednoduše odeslat vaším kontaktům polohu. A pokud tato funkce půjde implementovat jednoduše do jedné aplikace, tak nevidíme důvod, proč by ji Google nemohl rozšířit i dále. Právě do svých několika chatovacích aplikací.

Contacts
Contacts

Využíváte sdílení polohy v reálném čase?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek