Aplikace Google Keep dostává nový moderní Material design

aplikace google keep material design 2

Jedna z jistot posledních měsíců je to, že každý týden vidíme předělání designu aplikace Google. Dnes jsme se dočkali aplikace Google Keep, což je aplikace pro poznámky a upozornění.

Google Keep je další aplikací s novým Material Designem 2

Google zvolil zajímavý způsob změny designů u svých aplikací. Namísto toho, aby Material Design 2 vydal v jednu dobu na všechny aplikace, se rozhodl nový design uvolňovat postupně. To má hned dvě výhody, v první řadě si každý týden můžeme připomenout Google aplikace, kterých je opravdu hodně, zároveň podle podpory nového Material Designu 2 poznáme také to, jestli Google stále počítá s podporou dané aplikace.

Právě u Google Keep se tato informace hodí, protože není to tak dlouho, co Google vydal aplikaci Úkoly (Tasks), která je v podstatě moderní verzí Google Keep s tím rozdílem, že se více zaměřuje na úkoly než poznámky. V základu ale mají obě aplikace stejný účel. Mohlo to tak znamenat, že se brzy Google zbaví služby Keep. To se ale díky nové aktualizaci vyvrátilo. Samozřejmě to neznamená, že se nezruší třeba za půl roku, Google je známý tím, že své služby neustále ruší a následně nahrazuje pořád dokola.

Zpátky ale k Material Designu 2 u Google Keep. Dobrou zprávou je to, že všechny funkce zůstávají. Zmizela žlutá barva z menu, kterou nahradila bílá, stejně tak i pozadí bylo ze šedé změněno na bílou. Nové jsou také ikonky v menu a dostalo se i na nový font. Nový vzhled se v těchto dnech začíná uvolňovat na Google Play. Pokud nechcete čekat, až vám přijde aktualizace, můžete si APK soubor stáhnout ručně z APKMirror.com.

Google Keep - Notes and Lists
Google Keep - Notes and Lists

Jak se vám líbí Material Design 2 u aplikace Google Keep?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)