Aplikace Glance Plus: Funkce Galaxy S7 a LG G5 dostupná každému

Samsung Galaxy S7

Zaujala vás funkce displejů představené trojice Samsung Galaxy S7 a S7 Edge spolu s LG G5? Samozřejmě nemáme na mysli nic jiného než nový trend “stále zapnutých obrazovek”. Praktické zobrazení času a notifikací při nepoužívaném displeji však dokáže nasimulovat i nová aplikace Glance Plus – a to na jakémkoli telefonu s Androidem 4.3 a výše.

Glance Plus nabídne funkci právě představených vlajkových lodí

Nechystáte se v příštích několika měsících k nákupu představených top modelů LG G5 a dvojice Samsungů sedmé řady Galaxy? To rozhodně není problémem, pokud vám v hlavě utkvěla jedna z nových funkcí telefonů obou výrobců. Praktickou funkci displeje, který i po vypnutí neustále zobrazuje čas, notifikace nebo další údaje totiž můžete mít zcela zdarma na jakémkoli telefonu s novějším operačním systémem Android.

Není to plnohodnotná náhrada

Jednoduchá aplikace Glance Plus se snaží napodobit fungování neustále aktivního displeje. Po vypnutí obrazovky ukazuje čas, stav baterie a po nastavení zvládne i notifikace. Na rozdíl od originální funkce má však několik nevýhod:

  • Nedokáže pracovat s AMOLED displejem: Aplikace nerozlišuje, zda se jedná o AMOLED nebo LCD displej. Pozadí za hodinami a textem zkrátka co nejvíce ztmaví. To může mimo jiné o pár procent zvýšit spotřebu baterie.
  • Hodiny nejsou vidět pořád: Glance Plus se sice snaží napodobit stále zapnutý displej, aby však díky neschopnosti práce s technologií AMOLED a klasickou funkčností LCD panelů nevydrancoval baterii, po určité době se hodiny ztmaví. Stačí však mávnout nad displejem a potřebné údaje jsou opět viditelné.

[alert-success]Tip: Aplikace samozřejmě nemůže fungovat na stejné bázi – přesto se nenechejte odradit a Glance vyzkoušejte.[/alert-success]

Aplikace si šanci zaslouží, zázraky však nečekejte

Glance Plus i přes nedostatky za vyzkoušení stojí – aplikace je čerstvým přírůstkem do Google Play a její funkcionalita se s každou aktualizací bude zlepšovat. Na výběr máte hned z několika designů hodin a jejich umístění, vybrat si také můžete zobrazování notifikací. Kromě toho se vám po mávnutí nad displejem na tmavém pozadí ukáže i stav baterie. Nemůžeme čekat stejnou kvalitu a přizpůsobení funkcí jako je tomu u vlajkových lodí Samsungu a LG G5 – po přehlédnutí této skutečnosti je Glance Plus bezesporu zajímavou aplikací.

Glance Plus
Glance Plus
Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)