Xiaomi chystá velké novinky pro aplikaci fotoaparátu. Společnost se zaměří na nové funkce

Aplikace-fotoaparatu-xiaomi-mi

Zanedlouho by se měl představit první Xiaomi telefon s 48 MPx fotoaparátem a podle posledních informací to vypadá, že zanedlouho se objeví i nová verze aplikace fotoaparátu. Objevují se zmínky hned o několika zajímavých funkcích. Jedna například využívá právě 48MPx fotoaparátu, další se týká vodotisku. Pojďme si chystané novinky blíže představit.

Aplikace fotoaparátu Xiaomi obdrží brzy nové funkce. Jaké?

Nové funkce objevili lidé ze serveru XDA přímo v kódu aplikace. V první řadě se jedná o možnost úpravy vodotisku. V základu slouží vodotisk k tomu, aby řekl, na kterém zařízení byl snímek pořízen. U Xiaomi je tato funkce zapnutá rovnou při prvním spuštění telefonu. Pokud ji nechcete využívat, musíte ji v nastavení vypnout. Brzy si vodotisk budete moct upravit. A to až s 15 znaky, kde například budete moct přidat jméno, den, místo apod.

aplikace fotoaparatu xiaomi

Dále by se mělo dostat na funkci s názvem “Ultra Pixel Photography”. Ta bude určena právě pro nové telefony s podporou 48 Mpx fotoaparátu. Podle posledních informací půjde rovnou o dvě zařízení. V kódu aplikace se objevil i nový režim pro ultra široký objektiv, o kterém ale prozatím není k dispozici více informací.

Další chystaná funkce se nazývá Live Shot / Dynamic Photos a půjde pravděpodobně o Xiaomi řešení funkce Google Motion Photos. Tedy po vytvoření snímku se vytvoří i krátké video, které se uloží společně s fotografií. V neposlední řadě se zaměří i na mladé. A to s funkcí Live Music. Uživatel si bude moct vybrat hudbu a k ní následně natočí krátké video. Podobně jako u oblíbené aplikace TikTok.

xiaomi aplikace fotoaparat

Jako poslední věcí, která se objevuje v kódu aplikace fotoaparátu Xiaomi, je úprava starších režimů. Například režim portrétu obdrží čtyři nové efekty, nově půjde upravovat rozmazání pozadí, nové efekty obdrží i videa či přímo režim krásy.

Datum, kdy se tyto novinky objeví ve stabilní verzi aplikace, není v tuto chvíli známé. Nejvíce novinek . To je ale ještě několik měsíců daleko, zcela jisté, se dříve některé funkce vydají samostatně v podobě aktualizace aplikace fotoaparátu Xiaomi.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Jaká funkce vám v aplikaci fotoaparátu Xiaomi chybí?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)