Aplikace Fake GPS Joystick umí falšovat polohu, včetně chůze či jízdy

Aplikace-Fake-GPS-Joystick-

Dnešní chytré telefony jsou schopné poměrně přesně detekovat svou polohu. Používají k tomu jak družicové satelitní systémy, tak i další data, jako jsou okolní základny mobilní sítě či Wi-Fi. Co když ale z nějakého důvodu potřebujete, aby si telefon „myslel“, že jste někde úplně jinde? Není to nemožné! Aplikace Fake GPS Joystick umí falšovat polohu, včetně chůze či jízdy. Ukážeme vám, jak na to.

Obsah článku

Co Fake GPS Joystick slibuje?

V popisku v Obchodě Play se dočtete, že aplikace Fake GPS Joystick dokáže podvrhnout polohu a virtuálně vás teleportovat na jakékoli místo na světě. Na rozdíl od dříve recenzované Fake GPS location umí tato navíc simulovat pohyb pomocí „joysticku“, který je k dispozici na obrazovce.

Jako hlavní funkce jsou jmenovány:

 • Okamžitá změna GPS pozice.
 • Jednoduchý pohyb pomocí joysticku.
 • Nastavitelná rychlost pohybu.
 • Rychlé vyhledání místa.
 • Možnost ukládat místa do oblíbených.

 

Autoři (a my také) důrazně upozorňují, že v některých hrách vám pozastaví či zablokují účet, pokud se pokusíte podvádět falšováním své polohy. Platí to například pro populární hru v rozšířené realitě Pokémon Go.

Příprava na falšování polohy

Protože falšování polohy je relativně zásadním zásahem do systému, je nutné nejprve provést několik kroků. Prvním je instalace aplikace, která bude polohu virtuálně měnit – v tomto případě tedy Fake GPS Joystick.

Dalším krokem je nastavení aplikace pro simulování polohy. Tuto položku najdete v systémovém nastavení v možnostech pro vývojáře. Pokud možnosti pro vývojáře v nastavení nevidíte, budete si je muset aktivovat.

Jak aktivovat nabídku Pro vývojáře v nastavení:

 1. Otevřete systémové nastavení.
 2. Jděte do sekce Informace o telefonu.
 3. 7x poklepejte na položku Číslo sestavení.

 

Pokud jste postupovali správně, měla by se zobrazit hláška „Voilá! Stal se z vás vývojář“. Když se poté vrátíte do nastavení, bude zde položka nazvaná Pro vývojáře, Vývojářské možnosti či podobně.

Máte tedy nainstalovanou aplikaci a aktivní možnosti pro vývojáře. Dalším krokem bude nastavení této aplikace pro simulaci polohy.

Jak nastavit aplikaci pro simulaci polohy:

 1. Otevřete systémové nastavení.
 2. Jděte do sekce Pro vývojáře.
 3. Otevřete položku Vybrat aplikaci k simulování polohy.
 4. Zvolte možnost Fake GPS Joystick.

 

Jak falšovat polohu, včetně chůze či jízdy

Nyní máte vše připraveno, takže můžete začít falšovat polohu. Po prvním spuštění aplikace Fake GPS Joystick požádá o přístup k poloze, kterou využívá jako výchozí bod. Vaším dalším úkolem bude vybrat místo, kam se chcete virtuálně přesunout. To lze provést třemi způsoby: výběrem v mapě, vyhledáním, nebo přes oblíbené položky. Místo zvolíte klepnutím do mapy, tím „zapíchnete špendlík“ s informací o zvolené adrese a možností přidat tuto pozici mezi oblíbené. Pokud budete chtít využít možnost pohybu, přes tlačítko s běžcem lze ovlivnit rychlost (pozor, zadává se v metrech za sekundu).

Simulaci polohy spustíte klepnutím na tlačítko se šipkou a následným potvrzením dialogu s otázkou, zda si přejete změnit svou GPS pozici. V horní části obrazovky se následně zobrazí kolečko, které slouží jako virtuální joystick. Poté můžete aplikaci opustit. Telefon si od tohoto okamžiku bude myslet, že je na místě, kam jste ho pomocí Fake GPS Joystick „přesunuli“.

Když pak spustíte jinou aplikaci – třeba mapy, navigaci či jinou – bude si „myslet“, že se nacházíte na místě, které jste zvolili ve Fake GPS Joystick. Kolečkem v horní části obrazovky se můžete pohybovat – funguje úplně jednoduše jako joystick. Počítejte s tím, že některé aplikace k určení polohy používají více metod – v takovém případě je možné, že daný program bude přeskakovat mezi vaší skutečnou a simulovanou polohou. K ukončení simulace GPS pozice stačí znovu vyvolat aplikaci Fake GPS Joystick a zastavit ji tlačítkem se čtverečkem. V některých případech se může stát, že telefon „bude zmaten“ a nadále bude zobrazovat polohu v nastaveném místě. V takových situacích obvykle pomůže restart.

Resumé

Ptáte se, k čemu může být dobré falšovat polohu? My jsme tuto možnost využili například k vyzkoušení aplikace Google Neighbourly, kterou vyhledávací gigant testuje v indické Bombaji. Při spuštění tohoto programu v Česku se dozvíte, že služba není v naší zemi dostupná. Stačilo změnit pozici a pomocí Fake GPS Joystick se přesunout do středu Bombaje. Pak jsme mohli využívat všechny funkce stejně, jako bychom tam skutečně byli. Jistě vás napadnou i další způsoby využití, o které se můžete podělit v diskuzi pod článkem.

Pokud budeme hodnotit aplikaci Fake GPS Joystick jako takovou, pak jí patrně nebudeme mít co vytknout. Je jednoduchá a snadno pochopitelná – stačí vybrat místo a klepnout na tlačítko. Možnost pohybu pomocí virtuálního joysticku je pak vítaným bonusem. Sami jsme, kromě otravné celoobrazovkové reklamy, která se ukáže po spuštění simulace, nezaznamenali žádný problém. Někteří uživatelé v Obchodě Play ale hlásí pády programu hned po jeho spuštění.

Fake GPS Joystick je v Obchodě Play přesně jeden měsíc a za tu dobu si ji nainstalovalo více než 50 000 uživatelů. Průměrná známka je 3,7, nicméně většinu hodnocení jednou hvězdičkou dali uživatelé, kterým aplikace padá. Instalační balíček velký 4,2 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 4.0.3 a vyšším.

Fake GPS Joystick - Mock GPS Location
Fake GPS Joystick - Mock GPS Location
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)