Menu

Aplikace Facebook dostává nový vzhled

Ke změně designu svých aplikací přistupuje stále více společností. Aplikace Facebook trochu poupravila některé grafické prvky, aby zprávy v hlavním vláknu byly čtivější, komentovanější a na reklamy klikalo více lidí.

Aplikace Facebook se snaží být líbivější

Kalifornská společnost stále něco vylepšuje. Nové příspěvky na Facebooku jsou, oproti staré verzi, více jasnější a profilové obrázky jsou nyní kulaté. „Akční“ tlačítka jsou také o něco větší a nemají tmavou výplň. Facebooku tak šlo především o redukci prvků kvůli únavě očí při procházení příspěvků.

aplikace-facebook-design-messenger-vzhled

Předtím a potom

Jednou z nejpodstatnějších změn aplikace Facebook jsou náhledy profilovek v komentářích. Ty jsou nyní kulaté, podobně jak je tomu v Messengeru. Vysvětlení je prosté. Na kulaté profilovky jsme už zvyklí z jejich textové aplikace, kde zpravidla vedeme své soukromé konverzace. Nyní by i vlákna konverzací měly právě díky zvyku z Messengeru podvědomě v lidech vyvolávat otevřenost. To následně povede k více komentářům.

Změnou si prošla i navigační tlačítka s nevyplněnými liniemi. Ty jsou teď „líbivější“ a představují pro oko méně rušivý prvek, než měly tmavé ikony. Byl nastaven i větší kontrast textu oproti pozadí. Novy design nepředstavuje pro uživatelé žádnou větší změnu, tedy by neměly být ani problémy s přijetím nových prvků.

Facebook
Facebook
Developer: Facebook
Price: Free+

Jak se vám libí nový vzhled aplikace Facebook?

Zdroj: techcrunch.com

 

Komentáře

David Froněk

16.8.2017 14:39

Nejen aplikace, ale i www verze… Působí to divně…

teslapc1

16.8.2017 15:30

Nezdá se mi že by to ve mě něco podvědomě vyvolávalo spíš naopak a doufám že nesprasí lite verzi a co je dneska moderní všecko mít v bílé barvě to právě ještě víc unavuje oči .

cardi

16.8.2017 20:39

total shit hnus

martin zikmund

17.8.2017 8:50

Aktualizace ke asi uvolňována postupně, protože jediný rozdíl, který já vidím, jsou světlé ikony v horním panelu.

Jan Rejlek

17.8.2017 10:40

Je hezký že má aplikace nový vzhled, ale mě by spíš potěšilo kdyby fungovala. Už minimálně měsíc mě jakákoliv verze jen problikne f logo a následuje pád. Dříve to zamrzlo kompletně, teď aspoň už jenom aplikace. Alespoň lite verze běží dobře.
Xperia Z1 Compact

RSS (komentáře k článku)