Aplikace Facebook Messenger bude zobrazovat reklamy v podobě zpráv

Aplikace Facebook Messenger reklamy

Aplikace Facebook Messenger je jedna z nejoblíbenějších aplikací pro přenosná zařízení. Jeden z úspěchů může být i to, že v ní nejsou reklamy. Tedy doposud. Facebook si přichystal novinku, která bude uživatelům zobrazovat reklamy převlečené za zprávy.

Aplikace Facebook Messenger dostala aktualizaci platformy

V nové aktualizaci pro Messenger Platform 1.3, mimo jiné informuje Facebook všechny inzerenty, že můžou vytvořit speciální News Feed reklamy. Pokud na ně uživatel klikne, otevře se konverzace v Messengeru. A co hůř, inzerent bude posléze mít možnost kdykoliv uživatele kontaktovat pomocí zprávy a nabídnout produkt přímo.

messenger-reklamy-1

“Používání nové funkce News Feed k otevření komunikace v Messengeru nám umožnilo posunout se mnohem dál. Můžeme tak uživatele vyzvat k rozhovoru, což v konečném důsledku vede ke konverzaci,” řeklo marketingové oddělení firmy Absolut.

A i když půjdou některé problémové reklamy v podobě zpráv mazat a blokovat, je velmi pravděpodobné, že podobných věcí budeme vídat více a více. A to kvůli tomu, že taková reklama funguje. Ukazuje to i vyjádření firmy Absolut, která novou funkci několik měsíců testovala. Možnost hovořit přímo se zákazníkem je něco, o čem se inzerentům např. v televizi může jen zdát.

Jak se díváte na nový způsob zobrazování reklam v Messengeru?

Zdroj: messengerblog.com, androidauthority.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)