Jak jednoduše vycvičit pejska? Pomocí Android aplikace Doggy Clicker

Android klikr doggy

Mezi nejoblíbenějšími rodinnými domácími mazlíčky se tradičně ocitá právě pes. Co když se ale navzdory pořekadlu “pes – nejlepší přítel člověka” změní váš chlupáč na neposlušnou hromádku nevybité energie, která vás místo pocitů souznění a vzájemného přátelství donutí škubat si vlasy na hlavě? Vše záleží na výchově a důslednosti – díky Android aplikaci Doggy Clicker pomocí známé a osvědčené metody můžete na výchově zapracovat sami.

Známá metoda výcviku psů i na Androidu

Výcvik založen na metodě pozitivní motivace podle I. P. Pavlova je ve světě výchovy chlupatých domácích mazlíčků velmi oblíbený a úspěšný. Celý trik spočívá v malém zařízení s názvem klikr, jehož jediná úloha je zcela překvapivě udělat zvuk “klik”. Cílem je neustálým a důsledným opakováním zvuku a udělení odměny vštěpit do podvědomí vašeho psa, že klik = dobře odvedená práce.

Cadaver dog training DVIDS267501

Pamlsky už nebudete potřebovat

Po čase můžete pamlsky zcela vynechat, váš chlupáč si totiž bude dobře vědom toho, co se po něm chce a že klik indikuje pochvalu. Návod se skládá pouze ze čtyř kroků:

  1. Zadání povelu.
  2. Očekávaná reakce nebo splnění zadaného povelu.
  3. Kliknutí speciálním zařízením tak, aby ho pes registroval.
  4. Odměna.

S důsledností pomůže Android

Důslednost je však vůbec nejtěžším prvkem celého procesu – a kdo z vás chce mít v kapse neustále přichystaný klikr? Mnohem praktičtější je využít to, co máme denně v rukou, stále k dispozici a pořád na očích: váš Android! Díky jednoduché a bezplatné aplikaci Doggy Clicker, která není v zástupu podobných služeb jediná, můžete mít vyladěný klikr stále u sebe a připraven k použití. Widget na hlavní obrazovce navíc celou operaci velmi urychlí – aplikaci ani není potřeba otvírat.

Aplikace je pouhý nástroj, záleží především na vás

Chytrý klikr navíc nabízí pestrý výběr různých klikacích zvuků – svému pejskovi můžete nahrát i vlastní zvuk. Výhodou aplikace je bezesporu velmi rychlá dostupnost s jistotou, že máte klikr stále u sebe. Kromě toho podporuje i starší verze Androidu a ve vašem přístroji zabere jen něco málo přes 2 MB – žádné zázraky však od aplikace nečekejte, pejska bez vaší pomoci nevycvičí a k úspěchu je zapotřebí hlavně vaše úsilí a odhodlání.

Doggy Clicker
Doggy Clicker

Využijete při výcviku vašeho psa Android?

Zdroj: appszoom.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)