Plavky, nebo deštník? Aplikace AccuWeather pomůže s rozhodnutím

accu_weather_422_ico

Také se vám zdá tento způsob letošního léta poněkud nešťastným? Několik dní je horko, klimatizace v autech, kancelářích a domácnostech nestíhají, po ulicích se pohybují jen ti, co musejí. Další den se všechno otočí a vládne počasí, že by ani psa nevyhnal. Chcete mít vrtkavé počasí tohoto rozmarného léta pod kontrolou? Pak by vás mohla zaujmout významná aktualizace aplikace AccuWeather. Jejím cílem je usnadnit uživatelům rozhodování, s čím a v čem vyrazit ven.

Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným.

Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným.

Zásadní aktualizace přinesla řadu novinek

První novinkou je také tmavé grafické téma, které méně zatěžuje baterii telefonů s displejem AMOLED. Uživatel může mezi světlou a tmavou grafikou přepínat buď ručně, nebo automaticky s ohledem na denní/noční dobu.

Patrně nejzajímavější novou funkcí je Future Radar, zobrazující snímky ze srážkových radarů. Lze z něj vyčíst nejen intenzitu, směr a rychlost pohybu srážek, ale také nahlédnout do budoucnosti. AccuWeather poskytuje pohled na předpokládanou situaci až dvě hodiny dopředu. To už je dostatečná doba na to, abyste se dokázali správně rozhodnout, zda bude vhodné vzít si deštník či pláštěnku. Bohužel je však tato funkce dostupná (zatím?) jen pro území Spojených států.

Jestliže chcete o počasí vědět ještě více, připravte se na nově přidané grafy, ze kterých vyčtete jak hodinovou, tak několikadenní předpověď. Grafy zobrazují údaje o očekávané teplotě a srážkách.

Kromě výše uvedených nových funkcí přináší aktualizace na verzi 4.2.2 také opravy řady chyb a několik méně podstatných novinek, jako jsou podpora panelu Samsungu Galaxy Edge, aktualizace potažením a pokročilá nastavení.

AccuWeather je kompletně lokalizován do češtiny, takže všechny popisky a textové předpovědi zvládnete dešifrovat i bez znalosti cizích jazyků. Kromě aktuální situace najdete v tomto programu také podrobnou hodinovou předpověď na tři dny dopředu nebo dlouhodobou prognózu až na další tři týdny (ta je samozřejmě jen orientační a ani zdaleka nemusí odpovídat skutečnosti). Nechybí srážkový radar (v Česku však bez předpovědi budoucího vývoje) a satelitní snímky oblačnosti. Zajímavá je také funkce upozornění na nepříznivé počasí.

Novinky v AccuWeather 4.2.2

Projděme si nyní seznam provedených změn (“changelog”) v bodech:

  • Nové tmavé grafické téma s možností ručního nebo automatického přepínání.
  • Přidány nové grafy.
  • Přidána funkce “Future Radar” (k dispozici pouze pro USA).
  • Možnost aktualizace informací potažením.
  • Přidána pokročilá nastavení.
  • Podpora panelu na telefonech Samsung Galaxy Edge.
  • Opravy chyb a další vylepšení.

AccuWeather je k dispozici zdarma s reklamními proužky. Pokud by vás reklama obtěžovala, můžete si za 90 Kč pořídit placenou verzi bez reklam. Zbývá dodat, že data od AccuWeather přebírají také mnohé další meteorologické aplikace nejen pro OS Android.

AccuWeather: Weather Radar
AccuWeather: Weather Radar

AccuWeather Platinum
AccuWeather Platinum

Jakou aplikaci pro sledování předpovědi počasí používáte vy a proč? Podělte se o své zkušenosti v diskuzi pod článkem!

Zdroje: digitaltrends.com, droid-life.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)