Nejsilnější mobily dle AnTuTu: V červnu padl 2x milion

AnTuTu žebříček červen 2022

Provozovatelé populárního benchmarkového nástroje AnTuTu zveřejnili tradiční každoměsíční žebříček nejvýkonnějších mobilních telefonů z globálního trhu. Data nashromážděná za červen 2022 ukázala hned na dva mobily, které dokázaly svůj průměrný výsledek dotlačit nad hranici jednoho milionu bodů. Jde o herního siláka ZTE Nubia Red Magic 7 se ziskem 1 042 552 bodů a novinku Vivo X80, která se nad kulatou hranici dostala těsně s 1 000 443 body.

AnTuTu červen 2022 žebříček vlajkové mobily

Obsazení první desítky se příliš nezměnilo, spíš došlo jen na drobné promíchání pozic. Jedinou výměnu obstaral oproti květnovému žebříčku právě telefon Vivo X80, který z TOP 10 vystrnadil Samsung Galaxy S22+ 5G. V pořadí aktuálně druhý telefon také částečně narušil dosavadní drtivou nadvládu procesorů Snapdragon 8 Gen 1. Ironií je, že tento americký čipset byl v doteď druhém Vivo X80 Pro, kterého střídá klasická varianta s procesorem MediaTek Dimensity 9000. V žebříčku za červenec už můžeme očekávat nástup čipsetu Snapdragon 8+ Gen 1.

V segmentu vyšší střední třídy dále vede Xiaomi POCO F3, ale za ním si polepšily oba šesté Pixely s Tensor procesory. V kategorii střední třídy vystřelil na první místo IQOO Z5.

Našli jste v tabulkách váš telefon? Jak je na tom?

Zdroj: AnTuTu

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)