TOPlist

Přes 2 miliony! AnTuTu má nového krále a Snapdragon to není..

mediatek dimensity
  • Chystaný MediaTek Dimensity 9300 se objevil v AnTuTu
  • Se skóre přes 2 miliony bodů stanovil nový rekord
  • Pyšní se hned čtyřmi jádry Cortex-X4

Mediatek brzy uvede na trh svůj nejnovější čipset Dimensity 9300, který dle všeho přijde s unikátním složením jader a v hrubém výkonu má nabídnout lepší výkon než chystaný Snapdragon 8 Gen3. Výsledky z benchmarku AnTuTu signalizují, že výkon bude skutečně astronomický.

V útrobách Dimensity 9300 budou hned čtyři výkonná jádra Cortex-X4 a čtyři Cortex-A720. Právě zastoupení čtyřech jader Cortex-X4 není vůbec obvyklé, konkurenční TOP modely mají zpravidla X jádro jen jedno. Tato specifická kombinace bude pravděpodobně rozložená ve struktuře 1+3+4. Zajímavé je, že jádra Cortex-A520 v chystaném čipu vůbec nejsou.

antutu dimensity 9300

Testování v AnTuTu ukázalo, že Dimensity 9300 není jen dalším krokem vpřed. Čip totiž dosáhl na hodnotu přes 2 miliony bodů, což je nový rekord. Je asi o 65 % výkonnější než Snapdragon 8 Gen2 v CPU výkonu a o 55 % lepší v GPU. Otázkou zůstává chlazení, které bude muset být promyšleno lépe než kdy předtím. Na začátku září se objevily spekulace o tom, že se chystaný vlajkový procesor přehřívá a firma si s tím moc neví rady. O pár dní později ale MediaTek tuto informaci dementoval. Na oficiální představení by mělo dle dostupných informací dojít v listopadu.

Jak se vám pozdává výkon nového MediaTeku?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)