AnTuTu: nesrovnávejte výsledky iOS a Androidu. Je to nespravedlivé

antutu benchmark ios vs android

AnTuTu Benchmark je spolu s Geekbenchem nejpoužívanějším testem výkonu telefonů vůbec. V nové verzi 8 se objevuje vůbec poprvé informace o tom, že srovnávání výsledků s iOS zařízeními není relevantní. AnTuTu totiž v nové verzi zvýšilo hodnoty a tak některé se některé smartphony s Androidem blíží k číslům iPhonů či iPadů.

Společnost jednoduše řekla, že benchmark pracuje na každé platformě jinak. Nejedná se o tu stejnou aplikaci a už vůbec není multiplatformní. Jedná se o dva naprosto odlišné nástroje. Testovací pasáže a modely vypadají na obou systémech velmi podobně, ale hardware měří jinak. Zdrojové kódy obou programů jsou napsány odlišně.

API, což je rozhraní pro programování her a aplikací jsou odlišná a kromě procesorového výkonu měří také výkon grafického čipu. Tento výsledek také není relevantní, jelikož Apple využívá své vlastní Metal API, zatímco Android používá Vulkan API či OpenGL. Zjednodušeně řečeno, výsledky testů v AnTuTu jsou srovnatelné pouze na základě stejné verze a už vůbec se nedají srovnávat mezi jednotlivými operačními systémy.

Změřili jste si někdy výkon telefonu v AnTuTu?

Zdroj: antutu.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)