Telefonů s vyříznutým displejem bude přibývat. Počítají s nimi i v Androidu P

androidu p vyrez displej

Anonymní zdroje, které mají blízko k vývoji Androidu P, potvrdili známému ekonomickému serveru Bloomberg, že vývojářský tým Googlu se hodně zaměřuje na design kolem výřezu v displeji. Ten jsme mohli vidět v Essential Phone, a hlavně v iPhone X. Tento rok se pak dá čekat velké množství telefonů s podobným designem, ví se například už o společnostech Huawei nebo Sharp. A nyní to vypadá, že s tím počítá i Google do své nové verze Androidu.

V Androidu P pravděpodobně uvidíme přepracovanou informační lištu

Technologie displejů ještě není tak pokročilá, aby se všechny senzory, a hlavně selfie fotoaparát dokázaly schovat pod panel displeju. Výrobci tak volí vyříznutí displeje, aby stále mohli nabídnout minimální rámečky i na vrchní straně.

Jak nyní tvrdí známý server Bloomberg, tak s vyříznutým displejem počítají i v Googlu. Novou verzi Androidu už by si výrobci mohli upravit tak, aby se srovnala s výřezem displeje. U Essential Phone například můžeme vidět minimální výřez pro selfie kameru, iPhone X už má ale kvůli senzorům výřez větší.

Essential Phone video

Současná informační lišta je statická a bez root práv se dají většinou upravovat jen ikonky, které se v ní zobrazí. Není se čemu divit, nezměnila se již řadu let. Lišta by se mohla například rozdělit, kdy jedna polovina bude sloužit na notifikace a druhá na informace, jako je čas, síla signálu, zapnuté funkce apod.

Anonymní zdroje také prozradily, že se plánuje integrace Asistenta Google přímo do uživatelského rozhraní Androidu. Což také dává smysl, protože Asistent je nyní jedna z priorit společnosti Google. Samozřejmě obě novinky jsou zatím neověřené, na první detaily o Android P si musíme počkat, pravděpodobně na konferenci Google I/O 2018.

Co říkáte na tyto novinky? Ať už je to podpora výřezu v displeji, nebo integrace Asistentu do UI?

Zdroj: androidaurhority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)