Android – zdrojový kód je venku!

android_zaloha_ico

Je to tak. Jak pánové okolo OHA slíbili, tak také udělali – před pár hodinami vypustili do světa komplet zdrojové kódy platformy Android. Pojďme se v rychlosti podívat, co všechno je na novém webu tohoto (teď už) open source projektu k nalezení:

  • Návod ke stažení – popisuje step-by-step jak se doopravdy ke zdrojákům dostat (budete potřebovat hlavně Git a Repo, k nějaké opravdové práci pak příjde vhod ještě Java a Python). Perličkou je, že zde (zatím?) nenajdete návod na rozběhání pod M$ Windows.
  • Workflow – graf ukazující proces přijetí patche do zdrojového stromu. Ukazuje, že každá změna projde důkladným kolečkem reviews, což je samozřejmě u takovéhoto projektu jediné možné řešení.
  • Layout projektu – popisuje co všechno vlastně Android obsahuje. Krom základní systémových knihoven zde najdete i seznam využitých externích balíků (jako je třeba WebKit, netcat nebo sqlite), ale také souhrn připravených aplikací.
  • Roadmap – nejbližší plán projektu. Zajímavostí je, že česká lokalizace bude připravena mezi úplně prvními (že by se prosadily destinace, kde působí T-Mobile?).
  • No a krom dalších stránek se můžete mrknout ještě na role v projektu, či licence. Vše, co bylo možné, vyšlo pod Apache 2.0, což je velmi liberální a i “komerčně” dobře využitelná licence. U kódu, kde to nešlo jinak, byly použity licence jiné (což je například samotný Linuxový kernel, který samozřejmě zůstává u GPL)).
Jak je vidět, zatím jsme se jen prošli webem. Jen co se troškou pošťouráme v samotných zdrojácích, pokusíme se přinést podrobnější článeček… takže “stay tuned”.

archiv
O Autorovi - archiv

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

obchod_play_ico (1)

WordMate – slovník do kapsy [aktualizováno]

archiv archiv archiv
3 min. uložit na později

Komentáře (0)