Je to tady: Google konečně odhalil Android Wear 2.0

aktualizace Android Wear 2.0

Dlouho se vedly různé řeči a spekulace o Android Wear 2.0, nové verzi systému pro chytré hodinky. Dnes konečně Google vyložil karty na stůl a ukázal, co nového přijde v následujících týdnech. Je toho poměrně dost.

Android Wear 2.0 nechce určovat čas, ale spíše ho šetřit

S příchodem nové verze Android Wear dostanou hodinky mnohem více funkcí, lepší ciferníky, větší podporu pro cvičení, nové způsoby jak využívat aplikace a v neposlední řadě také chytrého pomocníka Google Assistant. Google společně s LG představil také chytré hodinky, které už rovnou z krabice poběží na Android Wear 2.0.

LG Watch Style a Sport pomáhal designovat Google

První hodinky s Android Wear 2.0 jsou od LG, které společně s Googlem připravilo rovnou dva modely. A to LG Watch Style a LG Watch Sport. Už podle názvu jde poznat, na co se hodinky budou více zaměřovat. Style hodinky se zaměřují na design a pohodlí. Kompatibilní jsou s náramky 18 mm. Rotační tlačítko nabízí rychlou možnost, jak jednoduše scrollovat systémem Android Wear, je v něm také speciální funkce na rychlé zapnutí Google Assistant. Hodinky začínají na ceně 249 dolarů, což je v přepočtu zhruba 6 300 Kč.

LG Watch

LG Watch Sport momentálně patří k těm nejvýkonnějším chytrým hodinkám s Android Wear na trhu. Existují ve dvou barevných provedeních – šedé a tmavě modré. Najdeme v nich vše, co se od hodinek s Android Wear 2.0 očekává. A to NFC platby, přesnou GPS, senzor tepové frekvence a mobilní konektivitu. Je navíc vybaven speciálními tlačítky pro Google Fit a Android Pay. Na trh v USA přichází dvojice hodinek již 10. února. V dalších zemí pak vychází během několika týdnů. Hodinky budou stát 349 dolarů, což je v přepočtu zhruba 9 tisíc Kč.

Nové ciferníky pro Android Wear 2.0

V nové verzi Android Wear se dají mnohem více přizpůsobit ciferníky s informacemi z oblíbených aplikací. Funkce vždy zapnutého displeje umožní přidávání zkratek rovnou na obrazovku, pak například můžete objednat jízdu Uberem pomocí jednoho stisknutí. Ciferníky se budou měnit zrovna podle toho, co děláte, měnit se dají jednoduchým potáhnutím prstu po displeji. Upravit se dá barva, pozadí, zobrazené aplikace apod.

Lepší způsoby jak používat aplikace

Google Fit je předinstalovaný na většině hodinek s Android Wear. Ten umožňuje nově například při běhu měřit rychlost, vzdálenost, spálené kalorie nebo tep. Měřit se dá také opakované vzpírání, kliky, dřepy apod.

Android_Wear_20_Watch_Face

Když už jsme u těch aplikací. Android Wear 2.0 projde velkou změnou. Budete si moct vybrat, které aplikace chcete na svých hodinkách mít, a to ze speciální sekce Google Play Store. Pokud hodinky podporují mobilní sítě, můžete s nimi volat, posílat zprávy, komunikovat přes sociální sítě, a to i když máte telefon úplně někde jinde. Mnoho aplikací, jako třeba AccuWeather, Google Messenger, Telegram, Uber atd. dostane podporu Android Wear 2.0. Takže jak jde vidět, hodinky se téměř osamostatní a k jejich provozu téměř nebude potřeba chytrý telefon.

Jednodušší odpovídání na zprávy

Mnohem jednodušší také bude odpovídání na zprávy. Odpověď půjde buď nadiktovat, napsat ručně, nebo klasicky vyťukat na speciální klávesnici. Dokonce půjde namalovat i smajlík, který se pak převede do klasického emoji. Další věcí jsou tzv. Smart Reply, které automaticky budou navrhovat odpovědi podle typu zprávy, kterou uživatel dostal. Tato funkce velmi pravděpodobně ale nebude podporovat češtinu. Jednodušší psaní je podporováno u mnoha aplikací v čele s Facebookem, WhatsApp nebo komunikačními aplikace od Googlu.

Wear OS by Google: Make the most of every step

Wear OS by Google: Make the most of every step

Google Assistant přímo na zápěstí

Jedna z těch nejzajímavějších věcí v Android Wear 2.0 je určitě podpora Google Assistant. Velmi jednoduše můžete s osobním asistentem komunikovat. Zjistí vám s pomocí internetu téměř cokoliv, ať už je to otázka na počasí, rezervaci restaurace nebo třeba poslední zprávy ze sportu. Google Assistant se bude zapínat přidržením zapínacího tlačítka, nebo klasicky větou OK Google. Momentálně je Google Assitant na chytrých hodinkách dostupný v anglickém a německém jazyku. Podpora dalších jazyků by měla přijít v následujících měsících.

Které chytré hodinky dostanou aktualizaci na Android Wear 2.0?

Kromě nových LG hodinek, to je pak celý zástup modelů. Aktualizace se postupně bude uvolňovat během následujících týdnů. Android Wear 2.0 dostanou tyto modely:

 • ASUS ZenWatch 2 a 3
 • Casio Smart Outdoor Watch
 • Casio PRO TREK Smart
 • Fossil Q Founder
 • Fossil Q Marshal
 • Fossil Q Wander
 • Huawei Watch
 • LG G Watch R
 • LG Watch Urbane & 2nd Edition LTE
 • Michael Kors Access Smartwatches
 • Moto 360 2nd Gen
 • Moto 360 for Women
 • Moto 360 Sport
 • New Balance RunIQ
 • Nixon Mission
 • Polar M600
 • TAG Heuer Connected

Těšíte se na Android Wear 2.0? Plánujete případně koupi chytrých hodinek?

Zdroje: blog.google, theverge.com, androidpolice.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)