Android vs iOS – kdo a v jaké zemi je oblíbenější?

Android-Vs-iOS

Fanoušci systému zeleného droida nebo naopak nakousnuté jablka, jsou nesmiřitelní soupeři, kteří si nic nedarují. Jejich systém je samozřejmě ten nejlepší a konkurence nemá šanci. Jak to tak vypadá, tyto rozmíšky nikdy neskončí. Úspěšnost nebo oblíbenost toho či onoho systému lze však vyjádřit pomocí grafů a infografiky, ve které se nezahrnují globální čísla, nýbrž statistiky jednotlivých států.

worldmap-940x414

Společnost dotMobi se pokusila shromáždit data z celého světa a vytvořit zajímavou mapu, která odhaluje, kde je jaký systém více preferovaný a jak velká je jeho dominance. dotMobi se podařilo nasbírat data z celkem 101 území. Zelená barva na mapě značí dominanci v určitém kraji systému Android, černá naopak iOS a šedivá značí to území, které nebylo do přehledu zařazené.

S grafu si tak můžeme všimnout, že nejlépe pro iOS vyznívají země jako je Brunej, Dánsko, Kanada nebo Austrálie. Například v Kanadě nebo Austrálii si Apple a jeho systém iOS drží úctyhodný náskok, jelikož zařízení s jejich systémem vlastní nad 70% uživatelů. Naopak pro Android vyznívají ve prospěch nové rozvíjející se trhy v chudších zemích, jako je Sýrie, Makedonie nebo například Srbsko, kde Android ovládá přibližně 90% místního trhu. Česká republika o sobě dává vědět zhruba v polovině, kde je poměr uživatelů obou systému podobný. U nás s mírným náskokem vítězí Android, avšak u kolegů ze Slovenka jasně převládá Android s cirka 65% trhu.

Pokud porovnáme síly na kontinentech, jasně vidíme, že Android ovládá trhy v Africe, Asii kromě Ruska a Jižní Ameriku. iOS se daří v Severní Americe a Austrálii.

iOS-v-Android-global-split

Zdroj: cultofandroid

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)