Android ovládl trh a předehnal systém iOS

android vs apple podil na trhu

Podle dat za minulý měsíc předehnal Android v podílu na trhu operační systém iOS. To je potěšující zprávou pro všechny fanoušky, iOS totiž do této chvíle dominoval trhu většinu času. Zprávu o tom přinesla společnost NetMarketShare na základě monitorování přenosu dat jednotlivých zařízení. Do výsledku jsou tedy zahrnuta především aktivní zařízení (telefony a tablety).

Trh Android ovládl v srpnu

Podle statistik NetMarketShare je současný podíl Androidu na trhu 53,54 %. Většinového podílu dosáhl oblíbený operační systém už v srpnu s hodnotou 52,14 %. Ačkoli nové produkty Applu zahájily prodej teprve před týdnem, byly plnohodnotou součástí statistiky a podle všeho si dominující pozici Android udrží i příští měsíc. Na počátku roku si Android sice nevedl špatně, měl celý 47,45% podíl, meziroční poskok o 6 % je však vítanou zprávou a svědčí o stále větší popularitě systému.

android vs apple statistika podíl na trhuPro iOS bylo září nejhorším měsícem od dubna. Devátý měsíc v roce zakončil Apple s 38,58% podílem, což byl propad o téměř 2 % z předchozího měsíce.

Windows Phone se krčí v koutku

Windows Phone neustále ztrácí svou „pevnou půdu“ pod nohama. Tržní podíl na mobilních telefonů fungujících na platformě Windows spadl ze 2,60 % na 2,48 %. Snad malý závoj opravdových konkurentů v procentech poskočí po vydání nového Mobile OS 10, který je očekáván v průběhu tohoto čtvrtletí.

Zdroj: PhoneArena

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)